עיצוב מטבח פתוח

אם בעבר המטבח היה מתוחם בחלל ספציפי, הרי שהיום המטבחים המודרניים הם המרכז של כל בית. המטבח הפתוח שממוקם באמצע חלל הבית הוא למעשה מייצג את כל שאר החללים בבית שלנו. לכן לא בכדי, כל תשומת הלב של תכנון ועיצוב חלל הבית תהייה מופנית בעיקר למטבח כי שם למעשה הכל "מתבשל."

המטבח המודרני הוא לחלוטין חלק אינטגרלי מכל החלל של הבית, לכן החלטה על קונספט עיצובי היא קריטית. מכל חלל בבית תוכלו להביט לכיוונו של חלל המטבח שכן הוא פתוח לכולם. הפתיחות הזו תכתיב באופן טבעי את העיצוב שלו, היות והוא מתבקש להיראות מעוצב בוויזואליות רהוטה ואסתטית, שלכל מכשיר ופריט יש אחסון משלו.

אז איך מתחילים בעיצוב מטבח פתוח?

 לפני הכל חשוב לבדוק אילו מכשירי חשמל אנחנו רוצים במטבח שלנו. כמו מכשיר למים, טוחן אשפה ועוד. כל זה חשוב וזה חלק מהתכנון של המטבח. כל כמויות הפריטים ירוכזו במקום אחד שכולל ארונות, מגרות, מזווה, מקרר, מקפיא ויחידות שמאחסנות הכל. כך ששאר הקירות בחלל יותרו נקיות מעל הגובה של השיש שגם אותו תבחרו בקפידה.

במסגרת השיש שאותו תבחרו, הוא ישמש אתכם למשטח עבודה שנקרא – אי. היום בכל עיצוב של מטבח פתוח, אי נחשב לפריט מאוד מבוקש. שיש אבן קיסר למטבח יכול לבוא בכל מיני ודוגמאות וטקסטורות ואותו תבחרו בהתאם לטעם שלכם ולגוונים השולטים בחלל. כמו כן, האי שבחלל שלכם ישמור על המראה וייצור גם את ההפרדה הנכונה בין החלל של המטבח לחלל של הסלון. הוא גם יכול לשמש כיחידה מאחסנת של כלים וכל מה שרק תחפצו. כמו כן, ניתן לשבת לצדו ולאכול ארוחות משפחתיות מדי יום.

מטבח לשנים ארוכות

בכל תכנון של מטבח יש לחשוב כמה שנים קדימה ולראות איך הוא ממשיך לשרת אותנו בעתיד. לכן חשוב לקחת בחשבון את השינויים שיכולים לקרות במשפחה, אם יש כוונה להרחיב אותה וכן הלאה. בכל מקרה שנבחר, אם זה חברה שמייצרת מטבחים או נגר שמייצר מטבחים הכוללים סוגי שיש למטבחים בהתאמה אישית, כדאי להתייעץ עם מעצב הפנים שיסייע לכם בתכנון המטבח, הוא ידאג שהסגנון העיצובי של החלל יהיה המשך ישיר של כל העיצוב של הבית.

דגשים חשובים

חשוב שתיקחו בחשבון כמה נתונים קריטיים כמו מי משתמש בחלל, מה הגילאים של שאר דיירי הבית, הרגלי בישול והרגלי אכילה, האם פינת האוכל תספיק לכל יושבי הבית, צרכי האחסון של המטבח, אלו פתחי אוורור יש במטבח, תאורה מספקת וכו'. כמו כן, גם לתקציב שעליו החלטתם יש לשים דגש רב ולנסות לא לחרוג ממנו. כדאי לקבוע את הסכום שבו אתם יכולים לעמוד ואותו אתם מייעדים למטבח שלכם ולחלק אותו לקטגוריות שונות שקיימות במטבח.