שולחן אוכל מזכוכית למטבח

אחת ההחלטות החשובות ביותר בתכנון הבית ובעיצובו, הוא בחירה בפינת האוכל המתאימה. בניגוד לעבר, כיום עומדות לרשות הצרכן אפשרויות רבות ודגמים מגוונים שניתן לבחור מהם. אין עוד צורך לדבוק בחומרי גלם מסוג מסוים, ולצד הבחירה בשולחן העץ הקלאסי, קיימות גם אפשרויות אחרות שיכולות לסייע ביצירת מראה מלוטש ומודרני. אחת מהאופציות הללו היא הבחירה בשולחן זכוכית למטבח, שבאמצעותו ניתן ליצור מראה מדויק ונקי.

מדוע לבחור בשולחן אוכל מזכוכית

המטבח הביתי הוא המקום המרכזי בבית. אין יום שעובר מבלי שאחד מחברי המשפחה ייכנס למטבח לאכול, סביבו גם מתקיימות ארוחות משפחתיות או שיחות נעימות. בבתים רבים שולחן המטבח ניצב קרוב יחסית לאזור הבישול והאפייה, ולעתים אפילו נעשה בו שימוש בזמן הכנת המזון. בשל סיבות אלו, שולחן המטבח הוא אחד האזורים הפעילים ביותר בבית, ועל כן הוא אף נוטה להתלכלך הרבה יותר לעומת רהיטים המשמשים את החדרים האחרים. בשל כך, כשמדובר בשולחן מטבח, מומלץ לבחור בדגם העשוי מחומרים שיאפשרו ניקיון קל ומהיר. שולחן העשוי זכוכית איכותית וחזקה עונה בדיוק על הצרכים הללו; בניגוד לסוגים רבים של עץ הוא אינו סופג כתמים שונים, עמיד מאוד, ואם יניחו עליו כלים חמים, סביר להניח שלא יוותרו סימנים שונים. לצד שולחן הזכוכית הרגיל, ניתן היום למצוא דגמים הכוללים הגדלות. כך, במידה שבני הבית מארחים חברים או משפחה, שולחן הזכוכית מותאם בקלות ובמהירות למספר הסועדים.

עיצוב אלגנטי בקווים נקיים

עיצוב בית ישראלי הוא עניין לא פשוט. מצד אחד, חשוב ליושבי הבית ליצור מראה חם ונינוח, מצד שני, רבים מנסים להימנע ממראה "כבד" ועמוס מדי. מזג האוויר הישראלי, המתאפיין בטמפרטורות גבוהות ובלחות גבוהה, מעודד אף הוא גישה עיצובית קלילה יותר. על מנת שלא להעיק על העין וכדי להרכיב את המראה הנכון, מומלץ לאמץ קווים זורמים ונקיים. שולחן אוכל העשוי זכוכית מספק בדיוק את המענה הנדרש. השקיפות של החומר והמרקם החלק שלו מאפשרים ליצור מראה לא מתאמץ ונעים לעיניים. שולחן זכוכית ישתלב גם היטב עם כסאות אוכל צבעוניים שיוסיפו עניין לחדר המטבח ויסייעו להרכיב את המראה המודרני המבוקש. הזכוכית היא חומר שניתן לשדך לו בקלות יחסית חומרי גלם אחרים, ועל כן שולחן זכוכית ייראה נפלא גם אם נוסיף לו כיסאות מעץ.

התאמה לצרכים של בני הבית

פינת האוכל היא כאמור אזור מרכזי בבית, ומכיוון שכך, לפני שמבצעים את הבחירה הסופית כדאי לוודא את ההתאמה המלאה של הרהיט לעיצוב הקיים בבית. ראשית יש להתחיל במדידות בסיסיות של השטח העומד לרשות המשפחה, ולוודא כי גודל השולחן המבוקש אכן תואם את החלל הפנוי המיועד לו. עניין חשוב שיש לבחון הוא מידת התאמת השולחן לבני הבית עצמם ולסגנון העיצוב של הבית. אם הבית מעוצב כולו בסגנון כפרי, לא בטוח ששולחן זכוכית הוא הבחירה הנכונה. מצד שני – ייתכן כי דווקא חריגה מהסגנון השולט בבית תיצור מראה רענן ומקורי.

במקרים שבהם בני הבית מתקשים להחליט איזה שולחן אוכל הם מעדיפים, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע שסייעו בבחירת פינת האוכל האידיאלית עבור בני המשפחה.