איך בוחרים פינות וכיסאות אוכל לבית?

לכל משפחה הייחוד שלה וכל בית מעוצב אחרת. אך למרות זאת, ישנו דבר אחד שכמעט ואינו משתנה. המקום המרכזי של הבית – השולחן שסביבו כולם מתאספים בארוחות שישי ובחגים. פינת האוכל אינה משמשת לצורך ארוחות משפחתיות בלבד, אלא ברוב המקרים היא מהווה את מקום האירוח המרכזי, את כרטיס הביקור של הבית. כדי ליצור פינה חמה ונעימה שתהיה גם אישית ומזמינה יש לשים לב לנקודות הבאות.

הגדרת מטרות וצרכים

בחירת שולחן אוכל וכיסאות מתאימים יכולה להיות חוויה מהנה במיוחד. השיטוט בין הרהיטים שבחנות מאפשר לקבל השראה ולפתח רעיונות שונים באשר לעיצוב הפינה הביתית. אך רגע לפני שמחליטים באופן סופי ובוחרים בשולחן ובכיסאות המתאימים, כדאי לבדוק כי הרהיטים שנבחרו אכן מתאימים לצורכי בני המשפחה. בבחירת פינת אוכל יש לשקול לדוגמה אילו מטרות היא נועדה לשרת; מהו מספר הסועדים שפינת האוכל מיועדת לשמש בדרך כלל? מהי התכיפות שבה בני המשפחה נוהגים לארח אורחים נוספים? האם בני המשפחה כוללים גם ילדים קטנים? מהן המידות של פינת האוכל ומהו החלל העומד לרשות בני הבית? כל שאלות אלו נועדו לבחון את התאמתה של פינת האוכל לצורכי היום-יום של בני הבית. אם בדרך כלל יושבים מסביב לשולחן חמישה אנשים בלבד, למשל, הרי שאין צורך ברכישתו של שולחן אוכל גדול ורחב. במקרים אלו, ניתן למשל לבחור בדגם הכולל אפשרות להארכה. לעומת זאת, בבית שבו מתקיימות ארוחות מרובות משתתפים בשגרת היום-יום, הרי מומלץ לבחור בשולחן גדול יחסית.

מקפידים על כל הפרטים

כאשר בוחרים שולחן אירוח, שולחן סלון או כסאות אוכל, חשוב להקפיד על כל הפרטים, קטנים כגדולים. כדי שפינת האוכל תממש את הפוטנציאל שלה ותהפוך ליהלום של הבית, יש לבחור בחומרי גלם איכותיים העמידים לאורך זמן. כמו כן, בבתים שבהם יש ילדים קטנים, חשוב לבחור בשולחן שניתן לנקות אותו בקלות אחרי כל ארוחה. במקרים אלו רצוי שלא לבחור בשולחנות העשוי עץ הסופג כתמים, אלא להעדיף סוג עץ וסוג ליטוש המקלים את עבודת הניקוי. פעמים רבות בוחרים למשל בעצים מלאים או בעצים גושניים הדורשים שגרת טיפוח וטיפול שבני הבית אינם יכולים לעמוד בה, וכך נפגע לאורך הזמן המראה האסתטי של השולחן. מעבר לזה, אם במשפחה ישנם ילדים קטנים כדאי אולי לבחור בשולחן בעל פינות מעוגלות, ועדיף שלא לבחור בשולחן זכוכית העלול להיפגע בקלות ממכות שונות.

התאמה לעיצוב הקיים בבית

פינת האוכל היא כאמור חלק מרכזי בבית, ועל כן עליה להשתלב היטב בסגנון העיצוב הכללי שבו בחרו בני הבית. אם הבית מאופיין למשל בסגנון עיצוב כפרי, אזי שולחן העשוי זכוכית עלול להיראות כנטע זר, אך הוא ייראה נפלא בבית המעוצב בסגנון מודרני. ניתן כמובן "לשחק" בעיצוב באמצעות שילובים שונים, וכמו שמשדכים בין כורסאות טלוויזיה בעלות ריפוד מיוחד לבין הספה הסטנדרטית, כך ניתן לשלב גם שולחן שגוון העץ שלו שונה מעט מהגוון השולט. את השילובים הללו יש לבצע בעדינות ובחוכמה, ובעת הצורך כדאי כמובן להתייעץ עם מוכרי החנות או עם גורם מקצועי שניחן בעין המתאימה.