איך להוסיף טאצ’ עיצובי לבית שלכם

הביטוי "להרגיש כמו בבית" אינו קלישאה. כמעט כל אחד שואף לעצב את ביתו כך שישקף את זהותו ואת האישיות שלו. המטרה היא ליצור בית שבשנייה הראשונה שאתה נכנס אליו אתה סופג משהו מן האווירה הייחודית המאפיינת אותו. במאמר שלהלן ננסה להציע כמה דרכים שיסייעו להוסיף טאצ' עיצובי לבית שלכם בלי לשבור קופת חיסכון ובלי לוותר על הטעם האישי.

בוחרים בצבע הנכון

ישראל היא מדינה חמה ושטופת שמש, ועל כן רבים חוששים לבחור בצבעים שייצרו רושם עמוס ומעיק מדי, במיוחד בימי הקיץ החמים. בשל שיקול זה יש הבוחרים בגוונים בהירים של לבן או של קרם, אך ניתן בהחלט להיעזר בצבע שיסייע לבנות אווירה ייחודית בבית. בחדרים המשותפים כמו הסלון או המטבח אפשר לבחור בצבעים דרמטיים יותר ולשלב אותם עם טפטים הכוללים דוגמה חוזרת בגוונים משלימים. יחד עם זאת, אין בהכרח צורך לבחור בצבעים חזקים מאוד כמו אדום אש או כחול נייבי, ניתן לבחור בגוון של אוקרה או של כחול-פודרה שהם עדינים יחסית. זה גם המקום להזכיר שלא תמיד חייבים לצבוע את כל קירות הבית בצבע אחיד; אפשר להסתפק בקיר צבוע אחד, וכך להוסיף רמיזה של צבע שתשתלב עם הגוונים של הרהיטים שבחדר. הוספת צבע יכולה גם להיעשות באמצעות שימוש בפסים עדינים של צבע או באלמנט החוזר עצמו בקירות שונים בבית.

משלבים פרטי ריהוט ייחודיים

בדרך כלל בכל סלון ניתן יהיה למצוא את אותם הרהיטים; ספה בעלת מספר מושבים, שולחן סלון מרכזי וכמובן גם מזנון. אלא שאת המראה האחיד הזה ניתן לגוון באמצעות פריטים אחרים שיוסיפו עניין וייחוד. אפשר למשל לשלב שולחן קפה מתומן שישבור את הקווים הישרים וימשוך את העין לפינה מסוימת בחדר. גם כורסת טלוויזיה אינה חייבת להיות הכורסה הסטנדרטית, וכיום ניתן למצוא דגמים שיסייעו לממש את המראה המבוקש. למשל, ניתן לשלב כורסת עור שתוסיף יוקרה, גם כאשר מדובר בסלון המתבסס על ריהוט מבד. באופן זה הניגודיות שבין הבדים והמרקמים תסייע ליצור מראה ורסטילי. כורסת הטלוויזיה יכולה גם לסייע בתוספת של צבע לסלון. מי שחושש ליצור אווירה עמוסה וצבעונית מדי יכול לבחור בכורסה המרופדת בבד עשיר בגוונים השונים מעט מאלו השולטים בסלון, וכך לצרף תוספת צבע עדינה.

מחדשים רהיטים קיימים ומוסיפים "טוויסט"

אחת המגמות המתחזקות היום בתחום עיצוב הפנים הוא הווינטג'. מי שאינו בהכרח חובב רהיטים שהתקבלו בירושה ייתכן כי ישמח להשתמש בהם לאחר שיעברו שיפוץ קל והתאמה לזמן המודרני. כך לדוגמה רהיטים שנבנו בשנות החמישים זוכים לשכבה רעננה של צבע המאפשרת להם להיראות צעירים ועדכניים יותר. גם את הידיות של הרהיטים הישנים ניתן לחדש בעלות נמוכה, ובמקום הידית הלבנה הרגילה לבחור בידית פרזול עתיקה ויפה, ידית קרמיקה מיוחדת או ידית קריסטל. מי שנהנה ממשחקי הצבע ומאווירה חיה ותוססת יכול בהחלט לשלב בין ידיות בצורות ובגוונים שונים וליצור מראה שלא ניתן למצוא בכל בית.