איזה בד מתאים לסלון שלכם?

בחירה הריהוט המתאים לחדר הסלון צריכה להתבצע בזהירות ובחוכמה. בתהליך הבחירה שמים דגש רב על צבע הריפוד ועל העיצוב המדויק של המבנה שלה, אך יש להקפיד להתייחס גם למאפיין חשוב נוסף – סוג הבד שממנו עשויה הספה. אין מדובר בבחירה אחת שנכונה תמיד, אלא יש להתחשב בתכונותיו של בד הריפוד ובהתאמה שבינו לבין צורכי בני הבית.

טבעי ועדין

מכיוון שהסלון הוא חדר מרכזי בבית ובו נהוג לארח, רבים בוחרים בבדי ריפוד טבעיים. מדובר בבדים כגון כותנה ופשתן והם אכן מסייעים לסגל לרהיטי הסלון מראה נעים וביתי. אלא שכאן חשוב לשים לב למאפיין נוסף של בדים אלו – הם אומנם יפים, נעימים ואווריריים, אך הם עדינים מאוד וסופגים כתמים. על כן, בדים טבעיים הם קשים יחסית לניקוי, ויש לשקול עניין זה טרם הבחירה בהם כריפוד הסלון. מסיבה זו, בדים טבעיים אינם בדי ריפוד מומלצים למשפחות הכוללות ילדים קטנים; במקרים אלו בחירה בבדי ריפוד טבעיים עלולה להוביל למפח נפש, וכדאי להעדיף בדי ריפוד מסוג אחר.

בדים קלים לניקוי

לעומת בדים טבעיים, קיימים בדים אחרים שהם קלים הרבה יותר לניקוי. סלון הכולל רהיטים המרופדים בבדים סינתטיים עשוי להתאים הרבה יותר למשפחות הכוללות ילדים קטנים. בד סינתטי מאופיין ברגישות מופחתת לכתמים, וברוב המקרים, במיוחד אם מקפידים לנקות את הכתם עם היווצרותו, ניתן יהיה להסיר את הכתם בעזרת מטלית לחה. על כן, התחזוקה של רהיטים המרופדים בבד סינתטי היא קלה יותר ורבים בוחרים בו בשל סיבות אלו. למידע נוסף לחצו

הלוק הדרמטי

לצד שיקולים פרקטיים, קיים גם שיקול שעבור רבים הוא משמעותי לא פחות – הצורך בדרמה. מי שמעוניין ליצור מראה יוצא דופן ומיוחד, בוחר פעמים רבות לרפד בבד קטיפה. זהו בד שאין אפשרות להתעלם ממנו, והוא בעל ברק ומרקם הייחודי לו בלבד. כיום ניתן למצוא גם קטיפה סינתטית שהיא עמידה וקלה לניקוי. יחד עם זאת, זה עדיין נחשב לבד רגיש יחסית, ומועד לכתמים יותר מבדים סינתטיים אחרים. על כן, בחירה בבד קטיפה, גם אם סינתטי, תתאים פחות למשפחות הכוללות ילדים קטנים.

יוקרתי ודורש תשומת לב

מבין כל בדי הריפוד, העור מצליח לשמור על מעמדו. בחירה בריפוד מסוג זה מסייעת ליצור מראה יוקרתי ואלגנטי, ומי שמעוניין לרכך אותו מעט יכול לשלב בין רהיטי הסלון גם כורסאות בד שיצרו ניגוד אסתטי. אך אם כבר בוחרים בעור מומלץ לבחור בעור באיכות גבוהה. ריפוד משובח ישמור על המראה המרשים שלו לאורך שנים ויהיה עמיד מאוד. יחד עם זאת, יש לשים לב כי ריפוד עור רגיש  יותר לשמש ישירה ועל כן יש לוודא כי הוא ממוקם כראוי בחלל הסלון. מלבד זאת, הוא אינו מתאים לבתים שבהם יש חיות מחמד. מי שמוכן להשקיע זמן וכסף, יגלה כי מדובר ברהיט שעשוי לשמש את בני המשפחה לשנים ארוכות.