טיפים לשימור רהיטים בבית

בחירת רהיטים לבית היא אירוע מרגש ומדי כמה שנים אכן מומלץ לחדש את הריהוט ולרענן אותו. אך כדי שהרהיטים החדשים יישמרו לאורך שנים, חשוב להקפיד על תחזוקה הולמת ועל הטיפול הראוי בהם. במאמר הבא נציג בפניכם מספר טיפים שיסייעו לשמור על הריהוט הביתי.

בלי מים

על מנת לשמור על רהיטי הבית ועל מצבם, אחת העצות המועילות ביותר היא להשתמש במים בחוכמה ובמתינות. במקרים רבים שטיפת הבית נעשית באמצעות שפיכה של מים על מרצפות החדרים ובכך לעתים נגרם נזק הרב על התועלת. אם קיים מגע מתמיד בין המים לבין ריהוט העץ, עלול הריהוט להיפגם באופן משמעותי ולהתנפח, ותוך שנים ספורות יהיה צורך להחליף אותו. על כן, יש לעשות את מרב המאמצים ולמנוע את חשיפה של הרהיט למים. וכאשר מנקים את הרצפות יש להקפיד להזיז את הרהיטים בזהירות מבלי לגרור אותם על אריחי הרצפה. כך תוכלו למנוע גרימת נזק לרצפה ולרהיט גם יחד. את הרהיט עצמו מומלץ לנקות בעזרת מטלית ייעודית שלא תגרום לשריטות בעץ ושתסיר את האבק ואת הלכלוך בעדינות וביעילות.

מיקום הרהיטים בבית

מלבד מים, אחד הגורמים המזיקים ביותר לריהוט הביתי הוא שמש ישירה. שולחן אוכל או מזנונים הממוקמים באור ישיר וחזק עלולים לפתח פגמים שונים שיפגעו במראה האסתטי שלהם. כך למשל ייתכנו מצבים של דהיית הצבע של הרהיט, היווצרות סדקים או קילוף של הצבע, וההשקעה הרבה שנעשתה ברהיט ובבחירה שלו תרד לטמיון. על כן כדאי מאוד למקם את הרהיטים באזור שאין בו שמש ישירה, או לוודא כי במהלך היום שהתריסים סגורים ואינם מתירים את כניסתן של קרני שמש חזקות. מלבד שמש ישירה, חשוב גם לוודא שלא מניחים בקרבת רהיטי העץ תנורים או גופי חימום אחרים; גם אלו עלולים לפגוע במרקם העץ ולקצר את חיי הרהיט.

עניין של כימייה

ניקיון הוא כמובן דבר הכרחי וחשוב, אך חומרי ניקוי רבים כוללים כימיקליים העלולים להזיק לרהיט. הדבר נכון גם לגבי ספה בד רחיץ, שיש להקפיד לנקות בחומרים המותאמים עבורה. את האבק המצטבר על הרהיטים כדאי כמובן לנקות על בסיס קבוע, אך אם בוחרים להשתמש בתכשיר ניקוי כלשהו, יש לבדוק אותו היטב לפני השימוש ולוודא כי הוא אכן מתאים לחומר שממנו עשוי הרהיט. בכל מקרה, גם כאשר נראה שמדובר בחומר ניקוי ראוי, כדאי לבדוק את תגובת הרהיט אליו, ולהשתמש בו באזור נסתר יחסית ברהיט. רק לאחר ביצוע בדיקה זו, ניתן יהיה להשתמש בחומר הניקוי לצורך ניקוי הרהיט כולו. בסיום יש אפשרות להשתמש במוצרים אנטי סטטיים הדוחים אבק. גם כאן, יש לוודא את התאמת החומר לרהיט, לפני השימוש בו.

רהיטי הבית הם חלק מרכזי בו וכדי שריהוט הסלון האהוב ילווה את בני הבית עוד שנים רבות, חשוב לברר בעת הרכישה מהן הוראות הניקוי והתחזוקה. במקרה של התלבטות לגבי חומר ניקוי מומלץ לבחון אותו היטב לפני תחילת השימוש.