לעצב את פינת האוכל כמו בתמונה

כשאנחנו ניגשים לעצב את פינת האוכל שלנו, אנחנו הרבה פעמים מחפשים מקורות השראה שונים, מקורות שיכולים להשפיע בצורות שונות על תהליך הבחירה שלנו. זה נכון כשאנחנו בוחרים את השולחן עצמו, עם כל מה שכרוך בכך, קרי עיצוב השולחן, דוגמא, חומר וכדומה, וזה נכון כשאנחנו בוחרים אלמנטים מסוימים לעיצוב פינת האוכל, קישוטים שאנחנו נרצה לתלות או להתקין מסביב ויכולים להוסיף נופך ייחודי למקום.

כשאנחנו מחפשים עיצובים לפינת אוכל, מן הסתם, אנחנו נשתמש באלמנטים שיוסיפו למקום על פי המבנה שלנו ועל פי פרמטרים אחרים שיכולים להשפיע בתהליך הבחירה. על מנת לייצר עיצוב יפה ומותאם, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את כל מה שעומד לרשותנו, להתבונן על זה מהצד ואז להחליט באילו אמצעי עיצוב אנחנו נשתמש.

אחת הדוגמאות הקלאסיות עבור עיצוב, הן תמונות לפינת אוכל. בדרך כלל, נהוג להציב תמונות שמתאימות לסגנון שאנחנו רוצים לייצר למקום. אם נרצה לייצר פינת אוכל בסגנון מודרני, סביר להניח שאנחנו נבחר בתמונות מודרניות וכמובן שאנחנו גם נציב שולחן אוכל מודרני. זה יבוא לידי ביטוי במבנה, צבע ובחומר ממנו הוא עשוי. אם נרצה לייצר פינת אוכל בסגנון קלאסי, שמרני, אז כך גם יהיו התמונות וגם השולחן עצמו.

לא במקרה התחלנו את המאמר בהתייחסות למקורות השראה. גם כשאנחנו בוחרים תמונות לפינת אוכל, אז באופן טבעי אנחנו נבחן מקורות השראה שונים. כלומר, אנחנו נתבונן בעיצובים שונים של פינות אוכל על מנת לשאוב מהן השראה עבור הפינה שאנחנו רוצים לעצב. סביר להניח, שאנחנו לא נוכל לייצר אותה פינה בדיוק, מאחר והשטח שעומד לרשותנו הוא שונה וגם המבנה בוודאי לא אותו דבר, עם זאת, אנחנו כן נוכל לבחון את האפשרות להשתמש במקורות השראה על מנת לקבל רעיונות וליישם אותם.

לבחור את התמונות הנכונות

כשאנחנו בוחרים תמונות לפינת אוכל, אנחנו צריכים לקחת בחשבון כמה דברים.

ראשית, עלינו לשים לב מה יש בתמונות. באופן הגיוני, סביר להניח שאנחנו לא נרצה להשתמש בתמונות שמכילות דברים שיטרידו את מנוחתנו ויפריעו לנו ליהנות מהאוכל. כמו שאנחנו לא נהנים לאכול מול סצנות מסוימות בסרטים, כך בוודאי אנחנו לא נהנים שבפינת האוכל שלנו יש תמונות שיגרמו לנו אי נוחות כשאנחנו אוכלים.

שנית, אנחנו נשתמש בתמונות אשר יכולות להשתלב בעיצוב הכללי, לא רק ביחס לפינת האוכל עצמה, כלומר לשולחן אלא בכלל לכל האלמנטים שאנחנו בוחרים להציב במקום וכן באופן כללי לעיצוב של המבנה. כך אנחנו יכולים לייצר זרימה טובה יותר של העיצוב במקום.

שלוש, האידיאלי מבחינתנו הוא, להציב את התמונות באופן כזה שהתאורה הפנימית והחיצונית במקום לא יפריעו לה. בצורה כזו, הכל יתחבר היטב כמו שאנחנו רוצים.

רצוי לבחור תמונות שאנחנו יכולים להיות בטוחים שלא נרצה להחליף בזמן הקרוב, אם בכלל.