10 דברים הכרחיים בכל חדר שינה

שמו של חדר השינה עלול להטעות. זהו החדר שבו נרגעים אחרי יום ארוך, ולכן חשוב מאוד ליצור בו את האווירה המתאימה. על מנת להשיג את התחושה הנכונה, נדרשת כמובן המיטה הנכונה, אך חשוב לשים לב למספר פרטים נוספים. המאמר הבא מגלה מהם בדיוק אותם הדברים שהופכים את חדר השינה למקום נעים באמת.

המזרן הנכון

הבסיס לכל מיטה איכותית הוא לא המסגרת המעוצבת שלה אלא המזרן שלה. מכיוון שלכל אחד ההעדפות שלו לא קיים בנמצא מזרן אחד מומלץ המתאים לכולם, אך בבחירת מזרן יש לשים לב לדברים הבאים. המזרן חייב לתמוך בגופו של האדם הישן עליו. אם בשכיבה על המזרן מרגישים שהגוף שוקע כלפי מטה – הרי שזה המזרן הלא נכון. חשוב כמובן גם לבדוק את המזרן בשכיבה על הצד ולוודא שהוא אינו לוחץ על הגוף. אומנם מומלץ שלא לבחור במזרן רך מדי, אך גם מזרן קשה מדי אינו מתאים ועלול לגרום לכאבי גב או לנזק לגוף. לכן, אין מה להתבייש – לפני שקונים  מזרן חובה לנסות אותו בחנות.

מצעים נאים

לאחר שנבחר מזרן מתאים, ואחרי שנמצאה מיטה זוגית ראויה, נותר לבחור את המצעים המושלמים. נכון, מי שרכש מיטה מרופדת ואיכותית עשוי לחשוב שניתן בהחלט להסתפק במצעים רגילים שניתן לרכוש בחנות הסופר הקרובה לבית. אבל כדי למצוא מצעים איכותיים באמת – צריך קצת להשקיע. לא בכדי בתי מלון בעלי דרגת אירוח גבוהה מציינים כי המצעים שלהם עשויים כותנה מצרית סרוקה. מצעים נעימים ומלטפים, לא כאלה שעשויים מחומרים סינתטיים, הם בדיוק מה שהגוף צריך לשינה טובה.

שטיח

גם אנשים שנמצאים במיטבם בשעות הבוקר, מתקשים לעתים לקום מן המיטה, אך אם לרגלי המיטה מונח בדיוק השטיח הנכון, הרבה יותר קל להתעורר בבוקר. חשוב לבחור לא רק בשטיח שנעים להלך עליו, אלא בכזה שיוצר מראה חמים המשתלב היטב בריהוט הקיים בחדר. זאת גם ההזדמנות להוסיף מרקם ועניין לחדר וליצור מראה אסתטי שישקף היטב את העדפותיהם של בעלי החדר.

מוסיפים צבע

את השטיח שבחרנו מומלץ כמובן להתאים לפלטת הצבעים הקיימת בחדר, וזה המקום להתייחס גם לנושא זה. חדר השינה נועד לשמש בעיקר לרגיעה, ולכן עבור רבים אין זה המקום לבחור בצבעים עזים מדי. יחד עם זאת, ניתן בהחלט להוסיף נגיעות של צבע פה ושם. אפשר למשל לבחור צבע בהיר שאינו לבן לאחד מקירות החדר, או לעטר את הקירות באלמנט עיצובי חוזר על עצמו או בפס צבע בגוון לא דומיננטי מדי.

שידת שינה

חדר שינה אינו מושלם ללא שידת השינה המתאימה. על השידה אפשר להניח את הטלפון הנייד, את המשקפיים, ואת ערימת הספרים שהבטחנו לעצמנו לקרוא. שידות כוללות גם בדרך כלל מגירה אחת לפחות, וכך ניתן למקם חפצים אישיים וקטנים כגון תכשיטים או משקפי קריאה. מעבר לשימושיות שלה, שידה מאפשרת להשיג את המראה הרצוי בחדר. כחלק מרכישת המיטה הזוגית ניתן גם לבחור שידות שהן חלק מהמסגרת שלה, וכך ליצור מראה אלגנטי ואחיד.

פינת ישיבה

חדר השינה נועד כאמור לשימושים רבים ולא לשינה בלבד. על כן, מומלץ לוודא כי הוא כולל גם פינת ישיבה נאה. מי שבורך למשל בחלון גדול הפונה לנוף יפה, יכול להרכיב מעין ספסל קטן ומרופד מתחת לחלון, וליצור פינת קריאה נאה. זוהי גם הזדמנות נוספת להוסיף זריקת צבע לחדר, ואפשר לבחור בכיסאות או בספסל הכולל כריות צבעוניות.

מקום אחסון

ספסל לחלון או ארגז שעבר הסבה לפינת ישיבה יכול גם לענות על צורך חשוב נוסף הקיים בכל חדר שינה. הכוונה היא כמובן לצורך באחסון, יש אפשרות לעשות שימוש כזה גם בארגז מצעים. על מנת שחדר שינה ישרת היטב את מטרתו, עליו להיות מקום רגוע ללא אי סדר מעיק. חדר שינה מסודר ומאורגן היטב יאפשר מנוחה ראויה לגוף ולעיניים גם יחד.

קצת אומנות

פעמים רבות אנו רוכשים יצירות או ציורים שלא היינו בהכרח רוצים להציג בפני האורחים שלנו. גם הציורים של הילדים אינם מוצאים לעתים את מקומם הראוי בסלון. אך בחדר השינה בהחלט ניתן לשלב את אותן היצירות שהן אישיות יותר או להרכיב פינה הכוללת את היצירות יקרות הערך שהילדים הביאו מהגן. כך חדר השינה יקבל את הגוון הייחודי והאישי הרצוי.

תאורה

תאורה היא אחד הדברים החשובים ביותר שיש להקדיש להם תשומת לב, במיוחד כשמדובר בחדר השינה. חדר השינה משמש בדרך כלל גם לצורכי לבוש בשעות הבוקר ועל כן יש לוודא כי קיימת תאורה ראויה, אך גם אין צורך להגזים. מומלץ לצייד את תאורת חדר השינה בדימר שיסייע להשיג את מידת האור המתאימה ומלבד זאת, כדאי לבחור גם מנורת קריאה. כיום ניתן למצוא מנורות וינטג' מקסימות שיוסיפו חן ואופי לחדר.

וילונות

בארץ החמה שלנו הווילונות אינם זוכים בדרך כלל לכבוד הראוי להם, ורבים מחליטים לוותר עליהם מסיבות שונות. אלא שמי שרוצה להשיג את האווירה המושלמת בחדר השינה, כדאי שיעשה מאמץ, ויחפש אחר הווילונות המתאימים. הם מסייעים לחסום את האור בבוקר (אם רוצים לישון עד מאוחר) ומאפשרים ליצור אווירה פרטית, נעימה וחמימה יותר. אין צורך בהכרח בווילונות כבדים, וניתן לבחור בסט אחד לחורף ובסט אחר, קליל יותר, לקיץ.