ארונות הזזה – יתרונות ואיפה כדאי

אחד החדרים החשובים ביותר בבית הוא חדר השינה. הוא אומנם אינו חדר מרכזי כמו חדר האורחים או חדר המטבח, אך גם בתכנון שלו כרוכים חשיבה עיצובית מעמיקה ושיקולי פונקציונליות. כחלק ממערך השיקולים הזה חשוב להקדיש תשומת לב גם להתאמת הרהיטים הנכונים לחדר השינה. מי ששוקל לשלב בחדר השינה ארון הזזה למשל, כדאי שישים לב לנקודות הבאות.  

ניצול מקסימלי של חלל החדר

כיום, חלק גדול מהדירות ומהבתים כוללים חדרי שינה קטנים יחסית שהמרחב הפנוי בהם הוא מצומצם. במקרים אלו, כל סנטימטר הופך להיות חשוב ועל כן הכרחי מאוד לדאוג לסידור אפקטיבי של החדר. גם בחדרים גדולים יותר ניתן ליצור מראה מרווח ונעים באמצעות ארונות הזזה. בארונות אלו, הדלתות מחליקות על גבי מסילות וחולפות זו על פני זו, אין צורך לפתוח לרווחה את הארון. פתרון זה הוא אידיאלי במיוחד בחדרים קטנים מאוד, משום שכך מתאפשרת גישה נוחה לבגדים ולחפצים האחרים שבתוך הארון כמעט ללא מאמץ. במקרים רבים יש אפשרות להתאים את המבנה הפנימי של הארון לצרכים של בני הבית. כך ניתן ליצור תאים ומגירות ייעודיים בהתאם לתכולה הצפויה של הארון. באופן זה יש אפשרות לשלב בין ניצול מלא של חלל החדר ובין פונקציונליות אופטימלית.

התאמת פתרונות עיצוביים

כמו כל רהיט שמיועד לשמש את בני המשפחה למשך שנים ארוכות, יש לוודא כי ארון ההזזה משתלב היטב בעיצובם של חדרי שינה. אם בוחרים למשל מיטה זוגית המעוצבת בסגנון כפרי והעשויה מעץ מלא, כדאי להעדיף אולי ארון הזזה מחומרי גלם דומים, או לפחות ארון שהגוונים שלו הולמים את אלו של המיטה. בעבר ניתן היה למצוא ארונות הזזה סטנדרטים למדי, אך כיום אפשר בהחלט להתרשם בעיצובים רבים המותאמים לדרישות הלקוח. קיימת אפשרות לבחור דלתות הזזה בגוון מט, אך קיימת גם גרסה מבריקה, ולצד דלתות העץ המסורתיות, נעשה שימוש גם בחומרים מודרניים יותר כגון מתכת וזכוכית. אם הארון נוצר עבור חדר קטן יחסית, ניתן לשלב בדלתות ההזזה מראות שישקפו את האור הטבעי ושיצרו רושם של מרחב גדול יותר בחדר. האפשרויות הן כיום כמעט בלתי מוגבלות, ומי שמעוניין יכול אפילו לשלב טלוויזיה בדלת ארונות ההזזה, ובעצם לחסוך במקום וליצור מראה נקי.

באילו מקרים כדאי לשקול שימוש בארונות הזזה

ארונות הזזה עשויים להתאים בעיקר למי שכבר רכש בית או דירה ומעוניין להשלים את העיצוב שלה על פי טעמו האישי. בבתים רבים אף קיימת מגרעת ייעודית בקיר שנוצרה על מנת להכיל בתוכה את ארון ההזזה. במקרים אלו חשוב כמובן לבצע את המדידות הנדרשות ולהשלים את הזמנת הארון על פיהן. כדי שניתן יהיה ליצור שילוב נאה בין ארון ההזזה לבין הרהיטים האחרים, מומלץ להיעזר בגורם מקצועי שיכול להגיש סיוע מקיף. ארון ההזזה האידיאלי ישתלב באופן הרמוני בעיצוב הקיים וישרת את בני הבית עוד שנים ארוכות.