טיפים לפירוק ולאריזה של ריהוט הבית למעבר דירה

מעבר לבית חדש הוא אירוע משמח ומרגש, אך ההתארגנות לקראת המעבר הצפוי, קצת פחות מהנה. מלבד האריזה של החפצים האישיים, חשוב להקדיש מחשבה גם לאופן ההעברה של רהיטי הבית כדי שימשיכו לשמש את בני המשפחה גם בבית החדש עוד שנים ארוכות.

אל תנסו את זה בבית

תהליך האריזה וההעברה של תכולת הבית עלול להיות כרוך בהשקעת משאבים רבים. רוב המשפחות צוברות במהלך השנים חפצים ורהיטים רבים, ועל כן נאלצות לשכור את שירותיה של חברת הובלה. אומנם מדובר בהשקעה נוספת של כסף, אך אין זה מומלץ לבצע באופן עצמאי את הפירוק ואת ההרכבה של רהיטי המשפחה. פירוק והרכבה של רהיטים, במיוחד רהיטים שבני המשפחה מצפים שיישארו עמם עוד שנים ארוכות, צריך שייעשה בידי אנשי מקצוע. לכן, כחלק מההכנות למעבר הדירה חשוב לבחור בחברת הובלות המסוגלת לבצע פירוק והרכבה של הרהיטים. כבר בשלב הראשוני של המשא ומתן, יש לציין בפני נציגי החברה כי בבית ישנם רהיטים המצריכים פירוק והרכבה, ויש צורך באיש מקצוע מנוסה שיוכל לתת את המענה המתאים. לא מומלץ לבצע את הפירוק באופן עצמאי על מנת לחסוך בכסף; בסופו של דבר רהיטים איכותיים עשויים להיות מצרך יקר ערך, ויהיה זה מצער להתחיל את החיים בבית החדש כשחלק מהרהיטים פגומים בשל טיפול לא נאות.

העברה של רהיטים קטנים

כאשר מתחילים לתכנן את מעבר הדירה, מומלץ להכין רשימת מלאי של הריהוט בבית. בכל בית כמעט ישנה מיטה זוגית או כורסאות טלוויזיה שאותם יש להעביר באמצעות חברת ההובלה. יחד עם זאת, ישנם גם רהיטים קטנים, ייחודיים ויקרים שבני המשפחה ליקטו לאורך השנים. כך למשל קיימות שידות קטנות, שולחנות קפה קטנים ושאר פריטים שאינם בהכרח מצריכים חברת הובלה. במקרים אלו, יש בהחלט מקום לשקול להעביר את הפריטים באופן עצמאי ברכב של בני המשפחה, על מנת להבטיח כי הם לא יפגעו בעת המעבר. מומלץ כמובן לעטוף את הרהיטים הללו היטב. בנוסף, ניתן להשתמש בהם גם לצורך אחסון של פריטים קטנים אחרים כגון תכשיטים, חפצי נוי או מסמכים אישיים שיש צורך להוביל בבטחה.

הוראות הרכבה

מעבר דירה הוא הזדמנות נפלאה לעשות סדר יסודי בבית ולהיפטר מפריטים שונים וממסמכים שאין בהם צורך. יחד עם זאת, חשוב מאוד לשים לב שלא להשליך לפח הוראות הרכבה של רהיטים הקיימים בבית. אם במהלך סידור הבית נמצאו מסמכים שכאלו, יש לשמור אותם לצורך הפירוק וההרכבה של הרהיטים. גם במקרים שבהם נעזרים באנשי מקצוע, אין לזלזל בחשיבותן של הוראות אלו – הן יכולות לסייע בעת הצורך. אם מוצאים חלקים עודפים (כגון ברגים או מסמרים) שהיו חלק מהאריזה המקורית של הרהיט, יש לשמור אותם; ייתכן בהחלט שבעת הפירוק יהיה צורך להשתמש בחלקים חדשים, או שפתאום יתגלה כי בהרכבה הראשונית חלקים אלו נשכחו.

הדבר החשוב ביותר הוא לא להותיר את שיקולי הלוגיסטיקה השונים לרגע האחרון לפני המעבר. תכנון יסודי ומותאם לצורכי המשפחה, יסייע במעבר חלק ונעים ככל האפשר, קחו בחשבון שמעבר לדירה חדשה ככל הנראה גם יצריך תוספת של רהיטים – אתם מוזמנים לרהיטי קיבוץ השלושה על מנת ליהנות ממגוון מבצעים לפסח ולהפוך את המעבר שלכם לנעים יותר עם רהיטים חדשים.