סגנון ריהוט ניאו–קלאסי – הטרנד החדש

סוף המאה ה-18 הייתה תקופה סוערת במיוחד בצרפת. קריסת השלטון הציתה מלחמת מעמדות, והכריחה את אנשי האצולה לתת את המקום גם לבני המעמדות הנמוכים יותר. ולמה אנחנו מדברים על המהפכה הצרפתית במקום לדבר על רהיטים? התקופה הסוערת הזו השפיעה גם על האומנות, ויצרה זרם חדש-ישן. תהפוכות השלטון והמאבקים החברתיים והפוליטיים הובילו לכך שאמנים רבים שאבו השראה מהעת העתיקה, מסגנונות העיצוב הקלאסיים של יוון ורומא.
200 שנה לאחר מכן, הסגנון הניאו-קלאסי ממשיך להיות פופולרי, וכל אחד יכול לשלבו בעיצוב הבית בקלות ולהרגיש כמו דמות אצילית ממשחקי הכס.

היסטוריה של יוקרה

הסגנון הניאו-קלאסי מבוסס על קשת של גוונים כהים ועמוקים וטקסטורות מיוחדות. העיצוב מתמקד ברהיטים כבדים ומאסיביים, לצד אביזרים וקישוטים קטנים ועדינים. בזכות השילוב הזה נוצרת האווירה הייחודית, שמשדרת יוקרה ואצולה. הניגוד הזה בא לידי ביטוי בדרכים שונות, כמו עיצוב של שידה מאסיבית מעץ כהה, היושבת על רגליים דקות ועדינות המעוטרות בפרחים. את הניגוד הזה אפשר למצוא גם בריפוד של כורסאות, שמיוצר מבדים איכותיים וחזקים, ופעמים רבות משלב בין בד בגימור מט לבד בגימור מבריק, ולבסוף רקמה עשירה בגוונים של זהב.

הריהוט המודרני מבוסס יותר על עיצוב בקווים נקיים, ואילו הריהוט הניאו-קלאסי הוא ההפך הגמור. כל רהיט הוא עולם שלם בפני עצמו, עם עיטורים ופיתוחים מיוחדים. הרהיטים משלבים בין אלמנטים מיוון העתיקה לבין שיטות שהתפתחו במאה ה-18, והטכנולוגיה החדשנית מאפשרת לקחת את העיצובים הללו רחוק אף יותר.

מארמון המלוכה- לבתים שלנו

הסגנון הניאו-קלאסי מאפיין מקומות יוקרתיים ועשירים, כמו מלונות פאר או טירות אירופאיות. את הריהוט המיוחד מלווה בדרך כלל ריצוף בגוונים כהים, וטפטים המציגים טקסטורות שונות ואף ציורי קיר מורכבים. השילוב בין שחור וזהב גם הוא נפוץ מאוד, וכמעט הפך להיות השילוב המייצג של הסגנון הניאו-קלאסי.

לא רק אנשי אצולה יכולים ליהנות מהפאר והיוקרה של העיצוב הניאו-קלאסי, כל אחד יכול לשלב אותו בעיצוב הבית. ההשפעה יכולה להיות נרחבת ומקיפה, ולהשפיע על בחירת הריצוף ואפילו קניית נברשת. ומנגד, אפשר לבחור רק פריט אחד או אפילו כמה פריטים בודדים, כדי לשדרג את העיצוב הקיים ולתת לו טאצ' יוקרתי. אפשר לבטא את הסגנון הניאו-קלאסי בכל אחד מחדרי הבית, החל משידה בכניסה לבית, מזנונים בסלון ובחדר האוכל, בחירת הספות והמיטות, ואפילו עיצוב חדר האמבטיה.

קלאסי ובכל זאת חדשני

כאמור, עיצוב הרהיטים מתבסס על שימוש בגוונים כהים ועיצוב מאסיבי שתופס הרבה מנפח החלל. ובכל זאת, תוכלו למצוא היום פריטים המשלבים את ההשראה הניאו-קלאסית, ואת הקווים המודרניים הנקיים יותר. לרוב השילוב הזה שומר על הצורה המקובלת של הרהיטים, אך משלב גוונים בהירים כמו לבן, ואפילו פותח פתח לסקאלת צבעים חדשה לגמרי, בגוונים עמוקים של כחול, סגול, ירוק ואדום.