הובלה נכונה של ריהוט חדש

מעבר דירה הוא אחד האירועים המרגשים בחייה של משפחה. בית חדש, לפעמים אזור מגורים חדש, סביבה חדשה והכל מתחיל מההתחלה… מעבר דירה כזה מצריך הובלה של התכולה שלה ותכולה של דירה יכולה לכלול לא מעט רהיטים חדשים.

אז השקעתם לא מעט ברהיטים הללו, יכול להיות שחסכתם בשבילם כסף זמן רב ועשיתם חיפוש מתיש אחר הרהיטים האידיאליים בשבילכם הן מבחינת מראה והן מבחינת מחיר, ועכשיו אתם צריכים להוביל אותם ממקום למקום ורוצים שהם יגיעו בשלמותם אל יעד החדש. אז איך עושים את זה בצורה נכונה איך דואגים שהרהיטים הללו יגיעו ליעדם בלי להינזק?

מתחילים עם בחירת חברת הובלות מקצועית…

נכון, חלק ניכר מעבודת ההובלה יהיה על החברה המובילה. בדיוק בגלל זה אתם צריכים לאתר חברה מקצועית, חברה שיש לה מוניטין חיובי וכזו שיש לכם גם המלצות עליה. מעבר לכך חשוב שיהיה לחברה ביטוח על הריהוט שהיא מובילה, כך שאם כבר תהיה עוגמת נפש בגלל נזק לפחות תקבלו פיצוי כספי לכך. אך מעבר לאחריות של החברה גם לכם יש מה לעשות בעניין, והנה כמה טיפים להובלה נכונה של ריהוט חדש בדרך הבטוחה ביותר

טיפים:

  • מה שאפשר לפרק, תפרקו – יש אומנם רהיטים גדולים שפירוק שלהם עלול להיות בעייתי ואף עלול לגרום נזק, אך רהיטים קטנים עד בינוניים שהפירוק שלהם לא מורכב מידי כדאי לפרק. במהלך ההובלה חלקים עלולים להיפרד זה מזה הן במהלכך נשיאתם והן במהלך הנסיעה עצמה ולכן רצוי לפרק ולהעמיס חלק אחר חלק בצורה בטוחה.
  • אל תחסכו בחומרי מגן – יש ניילון פצפצים ויש חומרי עיטוף שונים שנועדו בדיוק למטרה הזו, נועדו להגן הן משפשופים והן ממכות. אומנם חברת ההובלה עשויה להציע לכם את חומרי העיטוף כחלק מההובלה, אך אם לא זו אחריות שלכם ושוב, אל תחסכו. עטפו את הרהיט בצורה מושלמת ואל תשכחו את הפינות, ועדיף אפילו בכמה שכבות בשביל להגביר מיגון.
  • משטחי ריכוך – בין אם אתם מובילים במשאית גדולה או בכל רכב אחר, רצוי שתפרשו לפני כן משטחי ריכוך. משטחי ריכוך יכולים להיות מכל חומר שהוא, יכולים להיות מזרנים שאין לכם מה לעשות איתם, שמיכות עבות, ניילונים עבים וכל מה שיחצוץ בין הרהיטים לבין הקרקע כמו גם בין הרהיטים ובין עצמם.
  • קשירת הריהוט – נסיעת הובלה יכולה להיות עדינה וזהירה ויכולה להיות גם עם הפתעות כמו פסי האטה, סיבובים חדים וכדומה (וכמובן תאונה חלילה) קשירה חזקה ואיכותית של הריהוט תפחית דרמטית את הסיכויים לנזק, אך חשוב לא לקשור חזק מידי בכדי לא לגרום נזק רק מעצם הקשירה.
  • שימוש במנוף – במצבים בהם חדר המדרגות צר מידי ולא נוח להורדת רהיטים או לא אפשרי להורדה כזו כמו גם מעלית קטנה ובעיות אחרות, הפתרון הטוב ביותר יהיה הורדה באמצעות מנוף. נכון, זה עולה כסף אבל הסיכויים לנזק יורדים דרמטית.

אם אתם עוברים דירה, מעבירים משרד או מעבירים רהיטים ממקום למקום מכל סיבה שהיא, הם לא צריכים להינזק אם תעשו את זה נכון ואם תובילו בצורה זהירה ושוב, הכי חשוב זה לבחור חברה מקצועית ורצינית.

המאמר מוגש באדיבות: המובילים בישראל – אתר ההובלות שחוסך לכם כסף