שילוב רהיטים בקיר גבס

אחד החומרים הפופולריים ביותר בעולם העיצוב הוא ללא ספק הגבס. מאז שחדר לחיינו, הפך הגבס את חללי הבית למעוצבים יותר וסייע לנו לקבל החלטות המשנות את החלקים השונים בבית מהקצה אל הקצה – בקלות, בזול ועם התקנה פשוטה. כשאנו בוחרים לשנות את מראה הבית בעזרת בניה בגבס, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון כדי לאפשר עבודה יעילה ולא פחות ממושלמת, הנוגעים לשילוב הרהיטים עם הקירות החדשים.

  1. הרמוניה בחלל הנוצר

כדי שהחלל החדש שיצרנו יראה טוב עם קירות הגבס החדשים או הנישות החדשות שיצרנו, חשוב לוודא שנוצרת הרמוניה בינו לבין הרהיטים השונים בחדר. ניקח למשל את הסלון שלנו, בו יש כורסאות, ספות, כורסאות טלוויזיה, מזנונים, טלווזיה ושולחן סלוני. חשוב לדעת שבעזרת הגבס, למשל, ניתן ליצור נישה ייעודית עבור מזנונים ובכך לאפשר זרימה בחלל ועיצוב נפלא ומעודכן. הקפידו שהמראה הנוצר כתוצאה משילוב הריהוט בבית (כורסאות, ספות, שולחן, מסך טלוויזיה ועוד) לא יהיה עמוס מדי ויאפשר לכם ליהנות ממראה נעים לעין, לא צפוף, מרווח ומחלל בו כל פריט נמצא בדיוק במקום שלו.

  1. יצירת נישות חדשות

אין ספק שהגבס מאפשר לנו ליהנות ממקומות אחסון חדשים ופתרונות פרקטיים שונים להסתרת חפצים, קירות, להנמכת התקרה ואפילו לעיצוב גופי תאורה. יחד עם זאת, משמש הגבס – בגלל פשטותו ואפקט ה"וואו" שהוא יוצר – גם לעיצוב בלבד. כך למשל, תוכלו לבחור להקים נישה ייחודית לכורסת טלוויזיה. חשבו על פינה המחופה כולה בגבס, בה נמצאים כורסאות טלוויזיה, לצידן גוף תאורה המקרין תאורה רכה ונעימה, והדום נעים לרגליים. כך, מפינה שיכלה להיות יפה אך סתמית, הופך החלל כולו למיוחד – בזכות הגבס.

  1. התייעצו עם איש מקצוע

כדי לאפשר את ההרמוניה המדוברת, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע המבין בבניה בגבס, מבין בעיצוב, ויודע לשכלל את שני אלו לכדי חלל נעים ומעוצב. אם אנחנו מעצבים, לדוגמא, את המטבח בגבס כדי לאפשר נישות אחסון חדשות, חשוב לשים לב שפינת האוכל למשל – פריט דומיננטי לכל הדעות – תוכל להשתלב בנוחות בחלל החדש ולא תעמיס עליו. ייתכן ותצטרכו לקבל החלטות שישנו לחלוטין את מראה החלל. לאיש מקצוע המצויד בידע ובנסיון הדרושים יש את הראיה העיצובית המאפשרת לכם לקבל את ההחלטה המושכלת והטובה ביותר, כך שתוכלו ליהנות מהשינויים שאתם מבצעים מבלי לוותר על דבר.

בניה בגבס מאפשרת מעבר פשוט מחללים שאין בהם ייחוד, לחללים מעוצבים במיוחד. על אף שלריהוט בבית יש תפקיד חשוב בעיצוב כולו, השילוב בין נישות גבס המכילות בתוכן את הריהוט הקיים, תוך תכנון מקדים ומחשבה מעמיקה על ניצול השטח בצורה הטובה (והיפה) ביותר – יביא לכך שתוכלו ליהנות מחללים ביתיים מעוצבים להפליא, נוחים ופרקטיים.