מיטב הטיפים לקניית מזרן שינה איכותי

שינה טובה ואיכותית היא מצרך יקר ערך שאין לזלזל בו. שנת לילה ראויה ובריאה היא כזאת המאפשרת מנוחה לגוף ולנפש כאחד, ולשם כך יש להצטייד במזרן המתאים לצרכיו הספציפיים של כל אדם ואדם. להלן מספר טיפים חשובים ומרכזיים שיסייעו בבחירת המזרן הנכון.

כיצד יודעים שהגיעה העת לבחור במזרן חדש?

התשובה לשאלה זו היא למעשה קלה הרבה יותר ממה שנדמה, מכיוון שהיא תלויה בעיקר בתחושתו של האדם. אם שנת הלילה אינה רציפה, והמזרן אינו מאפשר שינה נוחה וטובה, ייתכן כי הגיע הזמן לרכוש מזרן חדש. בדרך כלל מזרן איכותי מתאים לשימוש של בין 10 ל-15 שנים, אך אין לפעול רק על פי כלל זה, אלא יש לבחון את מצבו של המזרן כפי שהוא כעת. מזרנים "שוקעים" למשל אינם מספקים תמיכה ראויה לעמוד השדרה, ואם יש בו גושים שונים ובליטות שונות, וודאי שאינו מתאים וחשוב להחליף אותו במזרן חדש. החלפת המזרן נדרשת גם בשל סיבה נוספת; ככל שחולפות השנים, כך מצטברים במזרן חיידקים וקרדיות אבק העלולים לגרום לאלרגיות ולמחלות. על כן, אם עברו 15 שנה ממועד רכישתו של המזרן הנוכחי, כדאי מאוד להחליף אותו.

כיצד בוחרים את דרגת הקושי המתאימה

הבחירה בדרגת הקושי של המזרן עלולה להיות משימה לא פשוטה. אם מדובר במזרן שנועד למיטה זוגית, הרי שבחירת דרגת הקושי תלויה בהעדפותיהם של שני הצדדים. באופן כללי, כמו במקרים רבים בחיים, גם כאן כדאי לבחור בדרך האמצע. בחירה במזרן קשה מדי עלולה ליצור לחצים במקומות שונים בגוף, ואילו מזרן רך מדי לא יספק תמיכה ראויה, ולא יאפשר חלוקה נכונה של משקל הגוף. בסופו של דבר, אסור להתבייש, ואת המזרן יש לנסות לפני שמחליטים על הרכישה שלו. מי שאוהב את תחושת הרכות יכול לבחור במיטה מרופדת גם אם המזרן שנבחר הוא קשה יותר.

זוכר אותי?

ההתקדמות הטכנולוגית לא פסחה גם על המזרנים של חדר השינה. כיום לצד המזרנים המוכרים והידועים, כגון מזרן הספוג ומזרן הקפיצים, ניתן למצוא גם מזרן ש"זוכר" את תבנית הגוף ומתאים את עצמו אליה. מי שסובל מעייפות כרונית או ממצבים אחרים הגורמים לכאבי שרירים, יכול להתייעץ עם מומחה רפואי שייתכן וימליץ על מזרן מסוג זה. מזרן זה יכול גם להתאים לבני זוג המחזיקים בהעדפות שונות באשר לדרגת הקושי של המזרן, בהנחה שלכל צד החלק הקבוע שלו. בזכות המאפיינים הייחודיים של מזרן זה, גם אם בן הזוג מתהפך ללא הרף במהלך השינה, הדבר כמעט שלא יפריע לבן הזוג השני.

מתי ואיך בוחרים מזרן

בסופו של דבר, אין מנוס מכך, ועל מנת לוודא כי המזרן אכן עונה על הדרישות יש לשכב עליו במשך עשר דקות לפחות. בחירת המזרן כדאי שתיעשה בשעות הערב, ולא בבוקר, בזמן שהגוף בדרך כלל ערני. כשמנסים את המזרן חשוב לנסות לשכב לא רק על הגב, אלא גם על הצד ולבחון האם הגוף נותר ישר והאם התחושה היא נוחה. המהדרין אף מביאים עמם את כרית השינה מהבית על מנת לנסות לשחזר במדויק את תנאי השינה הרגילים. אמנם זה לא חובה, אבל מי שרוצה להיות בטוח שהוא בוחר במזרן הנכון, אולי כדאי שיספוג את מבטי התמיהה של המוכר. אחרי הכול, מדובר באחת הרכישות החשובות ביותר שישפיעו על הקונים מדי יום ביומו ואנו ברהיטי קיבוץ השלושה נשמח להמליץ לכם על מגוון ממזרני MLILY לשיפור איכות השינה שלכם.