השינויים החדשים של שנת 2018 בתחום הריהוט

שנה חדשה משמעותה התחלות חדשות. אלא שבניגוד להחלטות אחרות שמקבלים לקראת השנה החדשה, ומצריכות מאמצים רבים, דווקא ריענון הריהוט בבית הוא לרוב תהליך מהנה ומרגש. אז להלן כמה מהטרנדים של השנה החדשה.

טבעי זה הכי

בשנה הזאת צפוי הטרנד הטבעי להמשיך ללוות אותנו גם בתחום הריהוט. רהיטים מסוג זה יהיו בנויים על טהרת העץ ושאר חומרים טבעיים. מי שסגנון זה מדבר לליבו לא יעשה בדרך כלל שימוש בחומרים אחרים כגון פלסטיק או זכוכית המשויכים יותר לסגנון התעשייתי או לסגנון המודרני. המטרה היא ליצור מראה חם ומזמין ולא בהכרח מלוטש. על כן, רבים בוחרים בעץ בלתי גזום שמבליט את הטקסטורה של העץ ושמוסיף לו עוד מימד מעניין. באופן כללי, בטרנד הזה ההעדפה היא לעץ מלא המאפשר ליצור מראה עשיר, ויש אפשרות לשלב כמובן בין מספר סוגי עץ. לכל עץ הגוון הייחודי שלו, יש בהירים יותר, יש כהים ויש אדמדמים, אך כל עץ מלא הוא גם חומר "נושם", המשתנה לאורך השנים, ועל כן חשוב גם בעת הרכישה להתייעץ ולברר מהו אופן הטיפול ברהיטים מסוג זה.

בטעם של פעם

סגנון הרטרו שתפס תאוצה בשנים האחרונות אינו מאבד מכוחו וממשיך להיות סגנון מוביל בתחום הריהוט. אומנם רבים כבר תולים את הטלוויזיה על הקיר, אך גם במקרים אלו מזנונים הם עדיין פריט ריהוט הכרחי. סגנון רטרו מאפשר אימוץ של אלמנטים עיצוביים מתקופות ישנות יותר (כגון שנות ה-50, ה-60 או -70) ושילובם במסגרת תכנון הבית הנוכחי. אין הכוונה לוינטג', כלומר לשימוש במזנון הפיזי שבו סבתא הייתה מציגה את בובות החרסינה ומחביאה את הליקרים, אלא לרהיט חדש לגמרי המעוצב ברוח תקופה מסוימת. יש כמובן מי שבוחר לחדש ריהוט ישן, אך הדבר כרוך לעתים קרובות בעבודה רבה ומצריך גם התאמה של הרהיט לסלון הקיים. כיום ניתן למצוא באולמות התצוגה מזנונים מעוצבים שגם עשויים למשעי וישמשו את המשפחה שנים רבות.

יוצאים מן הקווים

מלבד סגנונות העיצוב, אחד הטרנדים המוצלחים ביותר הוא השבירה של הקווים השגרתיים בריהוט. אם בעבר היינו בוחרים למשל שולחנות אוכל מלבניים מתוך מחשבה שזוהי הדרך הנכונה לסעוד, הרי שכעת הגיעה השעה לחשוב קצת אחרת. לדוגמה, משפחות רבות מעדיפות היום דווקא לרכוש שולחנות עגולים. אז נכון שאומרים "אין משיחין בשעת הסעודה" אך הכלל הזה לעולם לא היה תקף למשפחות ישראליות, והשולחן העגול מאפשר לכל הסועדים לראות זה את זה ולשוחח בחופשיות. גם בתחום שולחנות הסלון ניתן לראות שימוש בצורות מגוונות כגון שולחנות מתומנים המאפשרים ליצור מראה ייחודי לחדר האירוח.

חומרים וצבעים

טרנד נוסף המאפשר לשבור מעט את המסגרת ולהכניס מעט עניין בבית הוא השילוב שבין חומרים שונים וצבעים שונים. מי שלמשל מתחבר לסגנון התעשייתי אך אינו משוכנע כיצד הוא ישתלב בעיצוב הביתי, יכול למשל לבחור בשולחן סלון המשלב בין עץ לבין בטון, וליצור את המיזוג המושלם שבין חום העץ לבין העוצמה של הבטון. גם השילוב שבין עץ לבין ברזל הופך להיות פופולרי, והניגודים ביניהם יוצרים מראה אדג'י ועוקצני יותר. גם בתחום הצבעים חל שינוי, כשאת הסגנון המינימליסטי מחליפים צבעים עזים ושמחים יותר. אם בעבר נהוג היה לרכוש בספה בצבעים "רגילים" כגון אפור, לבן או שחור, כעת ניתן למצוא מערכות ישיבה בצבעים עשירים, לשלב כורסה צהובה ש"תקפיץ" את המראה הכללי וליצור אווירה שמחה ובית שכיף לחזור אליו בסופו של יום ארוך.