כיסאות לפינת אוכל – התכשיט של הבית

פינות אוכל הן פעמים רבות מקום מרכזי בבית שסביבו מתאספת כל המשפחה. זה גם כרטיס הביקור של הבית, וכל אורח שמגיע מתרשם מהעיצוב מהשילוב שבין שולחן האוכל לבין הכיסאות. להלן מאמר שיסייע לכם להפוך את פינת האוכל המשפחתית לפנינה אמיתית.

שולחן מלבני או עגול

ראשית, לפני שבוחרים את הכיסאות לפינת האוכל, יש להחליט באיזה שולחן בני המשפחה מעוניינים. בחירה בשולחן אוכל מלבני היא הבחירה הקלאסית, אך גם כשמדובר בבחירה "בטוחה" מסוג זה, קיימים סגנונות רבים ועיצובים מגוונים. משטח השולחן עצמו כולל דגמים רבים, סוגי עץ שונים ושילובים של חומרים נוספים. לשולחן מלבני אכן יש יתרונות, אך פעמים רבות דווקא שולחן עגול עשוי להוסיף טאץ' מיוחד לעיצוב ולהותיר רושם רב יותר. שולחן עגול מאפשר לשבור קווים נוקשים, ולהכניס חמימות לבית, כשאת כיסאות האוכל ניתן לסדר מסביב. כך כולם מתכנסים סביב השולחן כשווים, ולא קיים אזור הנחשב מועדף. פינת אוכל עגולה יכולה גם להתאים במיוחד כאשר מדובר במשפחה שבה יש ילדים קטנים שעליהם להיזהר מפני פינות חדות.

בוחרים בצבע הנכון

כשבוחרים בכסאות אוכל, לרוב עומדים בני המשפחה בפני התלבטות מרכזית אחת – האם יש להתאים בין הכיסאות לבין שולחן האוכל הנבחר או שמא כדאי להוסיף מעט עניין דרך שימוש בכיסאות בגוון קצת שונה. ניתן כמובן להתאים בין צבע הכיסאות לבין צבע השולחן, וכך ליצור מראה אחיד ונקי. יחד עם זאת, במקרים רבים ניתן להרכיב שילובים שונים שיכניסו קצת צבע ועניין לעיצוב הבית. בין שולחן בגווני חום-בהיר לבין כיסאות בצבע לבן. חשוב רק לשמור על התאמה בין הצבעים שנבחרו לפינת האוכל לבין הצבעים הקיימים בשאר הבית, על מנת שלא ליצור מראה עמוס מדי.

עם או בלי ריפוד

שיקול נוסף המשפיע על הבחירה בסוג הכיסא הוא האם לבחור בכיסאות מרופדים או שמא יש להעדיף כיסא ללא ריפוד שעליו ניתן להניח כריות מושב. אם הכיסאות נועדו למשפחה שבה יש ילדים קטנים, ייתכן כי יהיה עדיף לבחור בכיסאות ללא ריפוד. מי שבכל זאת מעוניין בכיסאות מרופדים, עליו לקחת בחשבון כי יש אפשרות שהם יתלכלכו במהלך הארוחה. כמובן שגם בתחום הריפוד קיימים חומרים הקלים יותר לניקוי לעומת חומרים אחרים, ועל מנת לקבל החלטה נבונה, מומלץ להתייעץ עם מומחי החנות.

התאמה בין גודל השולחן לבין מספר הכיסאות

לבסוף, לאחר שמבין מגוון שולחנות אוכל נבחר השולחן המבוקש, ונבחרו גם הכיסאות הרצויים, חשוב לשים לב למספר הכיסאות שרוכשים ולהתאים אותו לגודלו של שולחן האוכל. אם מדובר במשפחה הנוהגת לארח לעתים קרובות, יש אפשרות לרכוש כיסאות נוספים, ולאחסן את חלקם בחדר אחר בבית. בכל מקרה מומלץ שלא ליצור מראה עמוס וצפוף מדי, ויש לוודא כי כל הסועדים יכולים לשבת בנוחות מבלי להיתקל זה בזה.

אתם מוזמנים לסניפי רהיטי קיבוץ השלושה הפרוסים בכל הארץ על מנת להתרשם ולהתייעץ – נשמח לעזור לכם בבחירת הכיסאות שיהפכו לרהיט הכי מיוחד שלכם בבית.