מערכת ישיבה פינתית 2+3 מושבים או ספה וכורסה?

הסלון הוא אחד מהאזורים בבית שבו המשפחה מבלה חלק גדול מהיום. לכן, הוא צריך להיות פונקציונלי, נוח, מזמין וכמובן קל לניקוי, במיוחד כשיש ילדים קטנים. אך לסלון גם תפקיד נוסף, חשוב לא פחות – אירוח של חברים ושל בני משפחה. על כן, המראה שלו חשוב לא פחות מן השימושיות. כשמגיע הזמן לבחור סלון חדש תמיד עולה השאלה האם כדאי לבחור במערכת פינתית או בשילוב של ספה ומושבים. לכל המתלבטים – להלן סקירה קצרה.

נוחות

גורם הנוחות משתנה כמובן מאדם לאדם, אך רבים מעדיפים מערכות ישיבה פינתיות משום שהן מאפשרות לבני המשפחה להתפרש בנוחות. מערכת הישיבה הפינתית כוללת לרוב צד אחד ארוך יותר (שזלונג), המצויד לעתים באפשרויות כיוונון ולפעמים אף מותיר מקום אחסון. החיסרון הוא שכשמדובר בספה נוחה במיוחד, עלולים להירדם בקלות רבה יותר מול הטלוויזיה. הספה מאפשרת גם לבני המשפחה לשבת ביחד ובימים גשומים וקרים להתכרבל בנעימות תחת אותה השמיכה. ספה רגילה היא בדרך כלל קטנה יותר וגם הכורסה הנוחה ביותר מוגבלת במרחב שלה. אך לא תמיד חייבים לבחור בין השניים או להתפשר על הנוחות. אם הסלון גדול מספיק ניתן בהחלט לשלב בין פינת ישיבה לבין כורסה שאותה אפשר לשלב בגומחה יפה על מנת ליצור את הנישה המושלמת לקריאה.

יוצאים מהקווים

עבור רבים, פינות הישיבה מאפשרות ליצור מראה אסתטי ואלגנטי. מי שאינו בטוח מהו השילוב הנכון ביותר בעבור הסלון שלו, ומי שמעוניין ליצור מראה אחיד – פינות הישיבה עשויות להיות אידיאליות עבורו. גם בתוך המראה הנקי הזה ניתן כמובן לשלב אלמנטים ש"שוברים" מעט את הקווים, כגון כריות ייחודיות או כיסויים, שיכניסו מעט צבע ועניין לעיצוב הכולל. אך מי שפינות ישיבה עדיין מותירות בו תחושה של סדר קבוע מדי, יכול לבחור דווקא בספה אחת ולהצמיד לה כורסה אחת או כמה כורסאות שיאפשרו לשלב לא רק צבעים שונים אלא גם טקסטורות שונות בסלון.

התאמה לעיצוב הקיים

ישנם מקרים שבהם הבחירה בין מערכת ישיבה לבין ספה וכורסה, צריכה להיעשות בהתאם לעיצוב הקיים בבית. גם כשמעוניינים לרענן את מראה הסלון, יש לעתים כורסה אחת אהובה שרוצים לשמור עליה ולמצוא את המקום הראוי לה גם במסגרת העיצוב החדש. כיום ניתן למצוא ספות מעוצבות במגוון רחב של סגנונות ואין צורך לוותר על רהיט אהוב שליווה את המשפחה במשך שנים. הבחירה בספות יכולה להיות אידיאלית אם קיימים רהיטים נוספים שרוצים לשמור עליהם. במקרים אלו, בחירה בפינת ישיבה עלולה ליצור מראה עמוס וחונק, ולכן כדאי אולי להעדיף בחירה בספה שתשתלב היטב עם הריהוט הקיים.

ניקיון

נושא הניקיון אף הוא מהווה שיקול חשוב בבחירה שבין פינת ישיבה לבין ספה. כמובן שגם את פינת הישיבה וגם את הספה ניתן להרכיב מחומרים שיהיו קלים לניקוי, אך לפינות ישיבה מתווסף עניין מורכב אחר. ספה יכולה להיות מורכבת ממספר מושבים או להיות עשויה ממשטח אחד רציף. פינות ישיבה, לעומת זאת, כוללות בדרך כלל שני חלקים שלהם אזור חיבור משותף. אזור חיבור זה יוצר מרווח שלעתים קרובות דברים רבים נעלמים לתוכו (במיוחד אצל משפחות עם ילדים קטנים). לכן, הניקוי של פינות ישיבה עלול להיות מאתגר יותר מספה רגילה.

בסופו דבר, הבחירה תלויה בעיצוב הקיים בבית, בהעדפות בני המשפחה ובאפשרות לשמור על הניקיון של הסלון ועל מצבו של הריהוט. הדבר החשוב ביותר הוא לוודא כי הרהיטים החדשים עשויים חומרים איכותיים, כך שיוכלו ללוות את בני המשפחה עוד שנים ארוכות.