ריהוט לבית – טיפים והמלצות

הטרנדים בעיצוב הבית משתנים כל הזמן, ואם בעבר הסגנונות היו מתונים יחסית ומעטים, היום אנחנו רואים פריחה אדירה בתחום. יש מגוון רחב של סגנונות נפוצים, ועם התקדמות הטכנולוגיה התפתחה גם היכולת לעצב רהיטים בצורות מיוחדות וחדשניות, בשילוב עם מגוון חומרים.
המשמעות היא שכל אחד יוכל למצוא רהיטים שיקלעו לטעמו, אבל לפעמים המבחר הענק הזה יכול להיות מבלבל.
יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים ריהוט, וניתן את הסלון כדוגמה לכך, אבל הטיפים רלוונטיים לכל החדרים בבית.

החלטה על העיצוב

בין אם אתם מרהטים בית חדש או רוצים להחליף חלק מהריהוט הקיים, כדאי לעצור לרגע ולחשוב מהו סגנון העיצוב שמאפיין את הבית שלכם. הריהוט החדש יכול להתאים לאותו קו, או שאפשר לבחור פריטים אשר יהיו שונים מהעיצוב הקיים כדי לרענן אותו. לדוגמה, אם הסלון שלכם מעוצב בגווני לבן ובקווים נקיים, תוכלו לבחור שולחן קפה שישתלב עם הסגנון הזה. אפשרות שנייה היא שתוכלו לבחור דווקא שולחן מעץ כהה המנוגד לעיצוב הסלון, אבל בכל זאת ישתלב בו ויוסיף לחלל חמימות וצבע.

לא לשכוח את הפרקטיות

החלטה על הקו העיצובי היא חשובה ויעילה, אבל אסור לנו לשכוח שרהיטים צריכים לשמש אותנו בחיי היום יום שלנו. לכל אחד מאתנו יש צרכים קצת שונים, ואנחנו מחפשים בסלון דברים שונים. למשל יש משפחות שמעדיפות שהסלון יהיה חדר רב שימושי, שבו כל המשפחה תתכנס בנוחות, ועבור משפחה כזו יתאימו כורסאות רחבות ומפנקות עם הרבה מקומות ישיבה.
בבתים קטנים אפשר לנצל גם את חלל הסלון לאחסון, למשל באמצעות רכישת מזנון לסלון בעל דלתות אטומות, המחולק למגירות ומדפים.
משפחות עם ילדים קטנים כדאי לחשוב כמובן על הבטיחות, אך גם על הניקיון. ישנם רהיטים שקל יותר לנקות, למשל ספות עם בד רחיץ או בד שאפשר להוריד בקלות ולהכניס למכונת הכביסה.
גם במשפחות עם ילדים גדולים או ללא ילדים כלל, מומלץ לבדוק כיצד מנקים את הרהיט לפני הרכישה, כדי למנוע טעויות שיפגמו ברהיטים.

איכות, אחריות והתאמה אישית

קניית רהיטים דורשת השקעה כלכלית לא קטנה, בזה אין ספק. ולכן כשאתם משקיעים את כספכם בריהוט חדש חשוב לוודא שמדובר ברהיטים איכותיים – הן מבחינת חומרי הגלם שנבחרו, והן מבחינת העבודה והגימור.  לדוגמה, כורסאות עור הן רהיט שאמור לשמש אתכם במשך שנים ארוכות ובהתאם מחירו גבוה יחסית. לכן כדאי לוודא שחומרי הגלם טובים, שמדובר בעור איכותי שלא יתקלף או ידהה.
תקלות יכולות לקרות גם לחברות הריהוט הכי איכותיות ומנוסות, ולכן יש תקופת אחריות כדי לזהות פגמים כאלו. אל תשכחו לבדוק מהי תקופת האחריות ומה היא כוללת.

לסיום, האפשרות לבחור רהיטים בהתאמה אישית חשובה גם היא. שינוי של צבע הריפוד או גוון העץ של שולחן הקפה נשמעים כמו שינויים קלים, ואלו יכולים לעשות הבדל משמעותי בעיצוב הסופי. כמובן שלעיתים שינוי המידות הוא הכרחי כדי להתאים את הריהוט לחלל הקיים.