ארונות בהתאמה אישית לבית

בחירה של ארון היא תמיד משימה קשה. מצד אחד יש את מגבלות התקציב, ומצד שני רוצים לקנות את הארון הכי טוב שיש, כזה שיחזיק שנים ויראה מצוין. וכמובן הדילמה הנצחית על צורת האחסון והגודל, ואיכשהו תמיד נדמה שאין מספיק מקום.
כדי להקל על התהליך אספנו עבורכם כמה טיפים שכדאי לשים אליהם לב כאשר מזמינים ארון בהתאמה אישית.

ארונות מטבח

זו ככל הנראה ההשקעה הגדולה ביותר, מכיוון שמדובר בארונות שצריכים להיות חזקים ואיכותיים, לשאת משקל רב ולהתמודד עם מים ולחות. במהלך תכנון הארונות צריך לקחת בחשבון את מגבלות המקום מצד אחד, וגם את כמות הכלים שאתם רוצים לאחסן מצד שני. מומלץ מאוד להתחיל לתכנן קודם את המקומות עבור החפצים שנמצאים בשימוש יומיומי- צלחות, כוסות, סירים וכו'. כך תוכלו למקם אותם במקומות הנוחים לכם ביותר, ומשם להתקדם הלאה לאזורים פחות "אטרקטיביים" במטבח, בהם תאחסנו את הכלים שנמצאים בשימוש לעיתים רחוקות יותר.

יש מגוון של צורות לחלק את שטח האחסון, ואפשר לשקול שילוב בין ארונות עם מדפים, ארונות עם מגירות וחללי אחסון פתוחים ונגישים. בנוסף, יש בשוק מגוון של פטנטים שיכולים להקל על החיים ולסייע בסידור הפנימי של כל החללים.

עוד דגש שצריך לשים אליו לב הוא על אביזרי הפרזול, ובעיקר על המסילות. הן צריכות לשאת משקל רב, ולכן מומלץ מאוד לרכוש אביזרים איכותיים ולאו דווקא להירתע מהמחיר, כי כמו המשפט הידוע "זול עולה ביוקר". אביזרים שאינם איכותיים יישחקו במהירות ויעשו לכם חיים קשים.

ארונות בגדים

כאשר בוחרים ארונות עבור חדרי שינה, הדגשים מעט שונים. כאן אפשר להתפשר מעט על החוזק של הארון ושל המסילות, אולם יש יותר משמעות לגימור הסופי ולשילוב של הארון בעיצוב הכללי של החדר. הדגמים העיקריים של ארונות בגדים כוללים ארונות עם דלתות נפתחות או ארונות הזזה, ולכל סגנון יש את היתרונות והחסרונות שלו. ארון עם דלתות נפתחות אומנם מספק מקום אחסון רב יותר, אבל דורש מרווח גדול יותר סביבו כדי לאפשר לדלתות להיפתח. מנגד, דלתות הזזה אסתטיות יותר ומתאימות גם לחדרים קטנים. למשל במצב שבו חדר השינה קטן וצריך לשמור מספיק מקום עבור מיטה זוגית, דלתות הזזה יכולות להיות הפתרון המתאים.

מבחינת החלוקה הפנימית, כדאי לחשוב האם אתם מעדיפים להקדיש חלק גדול מהארון לתליית הבגדים, או שאתם זקוקים דווקא למגירות ומדפים רבים. בכל מקרה מומלץ לשלב ביניהם כדי לתת לכם יותר אופציות אחסון.

ארונות לסלון

לרוב ארונות הסלון משמשים לאחסון של חפצים מעטים יחסית, והדגש העיקרי הוא העיצוב והשילוב שלהם בחלל החדר. לדוגמה, ספריות לא חייבות להיות רק ארון מדפים פשוט. אפשר לבחור בגדלים שונים, חלוקה סימטרית או א-סימטרית של המדפים. אפשר להשאיר את הארון ללא דלתות או לשלב זכוכית ובכך להפוך את הספרים עצמם לפריט נוי.

היתרון בהזמנת רהיטים בהתאמה אישית, הוא היכולת לענות בדיוק על הצרכים שלכם, במסגרת מגבלות התקציב והמקום.