להתאים רהיטי עץ לבית

עיצוב הבית עבר תהפוכות רבות לאורך השנים, וכל עשור הביא איתו אופנות חדשות, גישות עיצוביות שונות וכמובן שימוש בחומרים שונים ובגימורים חדשניים. אולם לאורך כל הדרך ריהוט מעץ היה ונשאר חלק מאבני הדרך החשובות, כאשר כל סגנון עיצוב התאים את העץ לצרכיו- סוג, גימור, צבע וצורה. העץ הוא חומר גלם וורסטילי כך שניתן לעצבו ולהתאימו כמעט לכל סגנון ולכל דרישה.

לאיזה בית יתאימו רהיטי עץ?

כפי שוודאי הבנתם כבר, לכל בית אפשר להתאים רהיטי עץ. מאחר וניתן לייצר רהיטים משילוב של חומרי גלם שונים, העץ יכול להיות לב היצירה או רק חלק קטן הנותן לרהיט את הטאצ' הסופי והייחודי.
עיצוב מודרני, כפרי, וינטג', שימוש בצבעים חמים או קרים, מראה נקי או אקלקטי- בכולם אפשר לשלב רהיטי עץ, השאלה האמיתית היא מה הוא סגנון העיצוב האהוב עליכם. כיצד אתם רואים את הבית שלכם?

עיצוב הסלון

תפקידו של הסלון הוא להיות לב הבית, אזור המרכז אליו את כל בני המשפחה. האווירה בסלון משתנה, לעיתים היא שמחה ופעלתנית, לעיתים הרצון הוא להעביר ערב שקט ושליו לאחר יום עבודה מפרך. מזנונים ושולחנות קפה הם רהיטי העץ אשר משתלבים בקלות הרבה ביותר בעיצוב הסלון, מאחר וישנם דגמים שונים בתכלית זה מזה.
חומרי הגלם הנפוצים לריהוט סלוני הם בדרך כלל עצי טיק, אלון ואגוז. הגימור הסופי יכול להתבסס על מראהו הטבעי של העץ, או להתבסס על שיוף וצבע כך שניתן לשחק עם הגוונים הסופיים של הרהיט.

עיצוב המטבח

חלל המטבח צריך לכלול פונקציונליות ואסתטיקה גם יחד. זהו חלל שצריך להיות נעים ומזמין, אך גם חלל שקל להתנהל בו על מנת לבשל ולארח. בעיצוב המטבח יש דרכים רבות לשלב רהיטי עץ, ביניהן ארון המטבח, ושולחן אוכל. הדגשים על חומרי הגלם של רהיטי המטבח מעט שונים, ויש כאן חשיבות עליונה לעמידות בפני מים- בעיקר באזורים הסמוכים לכיור ולמשטח העבודה. חומרי הגלם הנפוצים במטבחים הם המייפל והלבנה, בשל עמידותם וחוזקם.

עיצוב חדר השינה

גם בחדר השינה ישנן אינספור אפשרויות לשלב רהיטי עץ. שימוש בגוונים כהים וגימור טבעי של העץ יוצרים אווירה חמימה וביתית, ואילו עץ בגוון בהיר ובגימור משויף ונקי יוצרים קווים נקיים ואסתטיים. את הטאצ' הסופי לחדר ניתן להשיג באמצעות שילוב חכם של אביזרי נוי, וילונות ומצעים.
חומרי הגלם הנפוצים ברהיטי חדר השינה שונים ומגוונים, וביניהם אלון, טיק, ארז ואגוז. מראהו של האורן גס יותר, ולכן משתמשים בו פעמים רבות לייצור מדפים או שולחנות עבודה.

עיצוב חדר האמבטיה

רבים חוששים משילוב של רהיטי עץ בחדר האמבטיה בשל הרטיבות, אולם תשמחו לדעת כי יש שיטות מתקדמות לציפוי ואיטום של הרהיטים כך שיישמרו לזמן רב גם בתנאי לחות. הדבר תלוי גם בבחירת חומרי הגלם, לדוגמה עץ הטיק אשר עמיד יותר בפני מים.

ישנן דרכים שונות ומגוונות לשלב רהיטי עץ בכל אחד מחדרי הבית. נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בבחירה.