תחזוק ושימור רהיטי עץ

עץ הוא חומר גלם בו עושה האדם שימוש עוד משחר ההיסטוריה האנושית ולכן לעולם גם לא נס ליחו. העובדה היא שבלא מעט בתים ניתן למצוא ריהוט מעץ.

מדוע לבחור ברהיטי עץ?

רהיטי עץ תמיד יראו קלאסיים ובעלי סגנון ייחודי משלהם. הם משרים על החללים אווירה נעימה, חמימה וביתית, הם אלגנטיים למראה, וניתן גם לבחור ריהוט עץ בסגנון מודרני ועדכני.

כיצד ניתן לשמור על הריהוט?

חשוב לזכור, כי חייבים לתחזק ולשמר את הריהוט, כל זאת על מנת לא להחליפו פעמים תכופות, וכמובן ששמירה ותחזוקה נאותה של הריהוט, תחסוך גם לא מעט בהוצאות מיותרות. על מנת לשמור על העץ, יש למרוח עליו לכה ייעודית למטרה זו. הלכה מעשירה את מראהו ומגנה עליו מפני נזקים שונים. היה וגיליתם כי רהיטי העץ עם שריטות, ניתן להעלים זאת באמצעות שיופו. לאחר הליך השיוף יש למרוח לכה.

עם מריחת הלכה על העץ, מותר לנקות את הרהיטים רק עם חומרי ניקוי המיועדים לחומר גלם זה, אלה יוסיפו להם ברק, וכמובן ינקו אותם היטב.

סדקים

קיימים סוגים רבים של רהיטי עץ – שולחן אוכל, וויטרינות, מזנונים, שולחן לסלון, מיטות ובכולם עלולים להיווצר סדקים. מדוע זה קורה? העץ הוא חומר גלם הרגיש לשינויים בטמפרטורה, הוא נוטה להתכווץ הן כשקר והן כשחם, כך בדיוק מופיעים סדקים. והיה והסדקים מפריעים לכם, ניתן למצוא בחנויות הרלוונטיות חומרים אשר כל ייעודם הוא למלא את הסדקים ולהחזיר את הרהיטים למצבם המקורי ככל שניתן.

ריהוט גינה

כמובן שגם ריהוט גינה זקוק לתחזוקה ושמירה, אפילו יותר מהרהיטים הנמצאים בבית. העץ חשוף לפגעי מזג אוויר, שינויי אקלים ומזיקים מסוגים שונים. לכן, מידי פעם יש למרוח את ריהוט הגן באמצעות שמן טיק. בכל הקשור לריהוט גן, מומלץ לבחור רהיטים העשויים מעץ עמיד וחזק, כמו עץ אלון או טיק, ישנם סוגי עץ נוספים הנחשבים לעמידים בפני התנאים השוררים מחוץ לבית.

הרחקה מאזורים לחים

חשוב להרחיק את הרהיטים מאזורים לחים בבית, שכן הלחות והרטיבות עלולות לפגוע בעץ, ואף לקצר את חייו. ככלל, רטיבות עלולה לפגוע ברהיטי עץ בצורה חמורה ביותר.

לרכוש ריהוט אצל הטובים ביותר!

לחברת רהיטי קיבוץ השלושה, 8 סניפים בארץ, כך שכל אחד יוכל למצוא אחד סמוך לאזור מגוריו. כל הרהיטים אותם מייצרת ומשווקת החברה, בין אם עשויים מעץ או מכל חומר גלם אחר, הינם איכותיים ומיוצרים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר.

בסניפי רהיטי קיבוץ השלושה תוכלו למצוא שפע סוגי רהיטים: ריהוט מעץ, ריהוט לחדרי שינה של ההורים וחדרי ילדים, מגוון שולחנות, סלונים, פינות ישיבה ועוד