בחירת מזרן לחדר השינה שלנו

מזרן איכותי לשינה איכותית

כשקונים ריהוט עבור חדרי שינה בבית, הפריט המרכזי והחשוב ביותר הוא כמובן מזרן איכותי שניתן לשדך לו מיטה מרופדת ונוחה. גם מי שאין לו כאבי גב או בעיות רפואיות אחרות זוכה לשינה איכותית ומרעננת הרבה יותר כאשר הוא מניח את הראש על המזרן המתאים לו. חשוב לשים לב כי גם למזרן יש תאריך תפוגה, ואם קמים בבוקר בשרירים נוקשים, אחרי שמבלים את הלילה על מזרן מלא בגושים ושקעים, הרי שהגיע הזמן לרכוש מזרן חדש. בנוסף על כך, במזרן מצטברים במשך הזמן חיידקים פטריות וקרדיות אבק העלולים להפריע לנשימה תקינה ולשינה טובה. על כן, יש להחליף את המזרן כל עשר עד חמש-עשרה שנים, על מנת לוודא כי הגוף זוכה לתמיכה שהוא זקוק לה.

סוגי המזרנים

את המזרנים המוצעים בשוק אפשר לחלק על פי מספר קטגוריות. אחת מהן היא דרגת הקושי של המזרן. יש לשים לב כי מצד אחד מומלץ שלא לבחור במזרן רך מדי שאינו מספק תמיכה ראויה, אך גם כדאי שלא לרכוש מזרן קשיח מדי היוצר לחץ על הגוף. מלבד דרגת הקושי יש להתחשב בחומרים השונים שמהם עשוי המזרן. בשוק קיימים סוגים רבים של מזרנים; ניתן למשל למצוא מזרן גומאוויר, מזרן ביצים, מזרן לטקס (שהוא בעל דרגת קושי גבוהה יחסית), מזרן קפיצים ומזרן בעל "זיכרון" המגיב לחום הגוף ולמשקלו. את סוג המזרן יש לבחור על פי   הצרכים האישיים של כל אחד. מזרן קפיצים מתאים במיוחד לבעלי משקל עודף בזכות התמיכה שהוא מעניק. אם בוחרים במזרן קפיצים כדאי לשים לב למספר הקפיצים – מזרני קפיצים זולים המכילים מספר קטן של קפיצים, אינם מספקים תמיכה מתאימה ועלולים לגרום לכאבי גב. המזרן מצויד לעתים בשכבת ריפוד עליונה (פילוטופ) העשויה חומרים שונים, אך מי שנוטה להזעה כדאי שימנע מריפוד העשוי חומרים סינתטיים שיכולת הספיגה שלהם אינה גבוהה.

בחירת המזרן מתאים

מכיוון שאין מזרן אחד המתאים לכולם, חשוב מאוד לבדוק אותה היטב לפני הרכישה. את הבדיקה יש לבצע בשעות הערב. בבוקר, לאחר שהאדם כבר התעורר, הגוף לא יחוש בהכרח חוסר נוחות גם כשמדובר מזרן שאינו מתאים. מומלץ מאוד לא להתבייש, ולשכב על המזרן לפחות עשר דקות. כדי לוודא שהמזרן אכן מתאים אפשר לשכב על הצד ולבדוק את התגובה של המזרן לגוף. אם הגוף שוקע – המזרן רך מדי ואם חשים חוסר נוחות, המזרן ככל הנראה קשה מדי. את המזרן יש להתאים למצבו הבריאותי של האדם. מי שסובל מבעיות גב, כדאי שירכוש מזרן בדרגת קושי בינונית וישתדל לשכב בעיקר על הגב כשכרית מונחת מתחת לברכיו.

מה חשוב לבדוק לפני רכישת מזרן

לפני שמבצעים את ההחלטה הסופית כדאי מאוד לשים לב לנקודות הבאות. אם יש אפשרות בכך, מומלץ מאוד לבקש שתהיה תקופת ניסיון שבסופה ניתן יהיה להחזיר את המזרן ולקבל עליו החזר כספי (אם אינו מתאים). אם ישנה אפשרות לתקופת ניסיון שכזו, חשוב לוודא מה האורך שלה, והאם יש צורך לשמור את המזרן כשהוא עטוף בניילון. כדאי מאוד גם לבדוק מהי תקופת האחריות הניתנת למזרן, והאם קיים שירות לקוחות יעיל ואמין במקרה של תקלות.

אנו ממליצים על המזרנים, המיטות המתכווננות והכריות של חברת MLILY  שהפכה במשך השנים למותג בינלאומי איכותי ומוביל בתחום – כי על איכות השינה שלכם אין להתפשר!

שינה נעימה.