סוגי מזרנים – לפני שאתם בוחרים מזרן חשוב לדעת

מזרונים בעולם המודרני מעניק לנו מבחר אינסופי של אפשרויות, במגוון תחומים בחיים שלנו. לפעמים מדובר בברכה, אך לפעמים בצרה צרורה. כאשר מגיע הרגע לבחור מזרן כלשהו, אנחנו מגלים שיש מגוון של אופציות מזרונים לבחור מהן, ולא כולנו ניחנו בהחלטיות מרשימה, ולכן המצב הזה עלול לגרום לנו למידה לא מבוטלת של לחץ נפשי. על מנת למנוע מצבים אלה, כדאי, לעצור רגע, לקחת נשימה עמוקה, לעשות סדר בבלגן האינפורמציה הגדול ולבצע את הבחירה באופן מושכל. ובדיוק לשם כך התכנסנו כאן היום, על מנת לעשות סדר בכל מה שקשור לסוגי המזרנים השונים שמהם תוכלו לבחור את זה שילווה אתכם בלילות הקרים (אוקיי, זה יצא קצת מוזר…)

כך זה היה פעם

בעבר, היו רק שני סוגי מזרונים בסיסיים – מזרוני קפיצים ומזרוני ספוג. בדרך כלל, מזרוני הספוג נועדו לילדים ולבני נוער, והמזרונים למיטות הזוגיות היו דווקא מבוססי קפיצים, על מנת לאפשר לפזר את משקלו של האדם באופן שווה לכל אורך ורוחב המזרן, וליצור את התנאים האופטימליים לגב של האדם הישן.

וכך זה היום

כיום בכל אחד מסוגי מזרונים אשר צוינו, ניתן למצוא תתי-קטגוריות נוספות המאפשרות להתאים את המזרן לצרכים הייחודיים של כל אחד ואחת. הדבר מתאפשר בזכות התפתחות הטכנולוגית, המאפשרת לשלב שימוש בחומרים נוספים, המאפשרים להתאים את המזרן לצרכים ולדרישות של כל האדם. זה כולל בין היתר, קפיצים מבודדים, המאפשרים למנוע את החריקות הידועות לשמצה וכן לאפשר לצד אחד להיות "אוטונומי" לגמרי מהצד השני.

אז כיצד בוחרים?

חשוב לבחור מזרן על בסיס מה שאתם עושים בחיי היומיום. אנשים שהחיים שלהם מאופיינים בהרבה פעילות גופנית זקוקים למזרן שיספק להם תמיכה, לצד אפשרות להעניק מנוחה נוחה ומפנקת בשעות שאחרי. במקרים שבהם יש מגבלות רפואיות כלשהן, כדאי להתאים גם את המזרן לאותן המגבלות, על מנת ששעות השינה יוקדשו לטיפול בבעיות ולא, חלילה, יגרמו להחרפה. המזרן האורתופדי  מותאם אישית על פי רמת הקשיחות הדרושה לאדם עצמו, ולכן במקרים אלה ייעוץ מקצועי של רופא אורתופד הוא חשוב ביותר.

מזרונים מותגים – כן או לא?

השאלה הבוערת ביותר עבור כל אדם המחפש לרכוש מזרן חדש היא האם להעדיף לרכוש מזרונים ממותגים יקר ויוקרתי, או דווקא לפנות למותגים פחות ידועים ובהתאמה גם פחות יקרים, התשובה לכך אינה פשוטה. ישנם מותגים שמאחוריהם עומד צוות מקצועי של רופאים שהתאימו את המאפיינים הקטנים ביותר מזרונים, חשבו על הכול עד הפרט האחרון. במקרים אחרים, ההשקעה הגדולה ביותר נעשתה במסע הפרסום, ולכן אין ערך משמעותי למותג עצמו. למדו לעשות את ההפרדה ולבחור את מה שנכון ברמה הבריאותית.

עם מי אתם ישנים?

גורם חשוב מאוד נוסף בבחירת מזרן, הוא האם אתם ישנים עליו לבד, משום שאם לא – אז כמות הפרמטרים המשפיעים על הבחירה מוכפלים למעשה, היות וצריך להתחשב באותה המידה גם בצרכים של האדם השני, וכאן יש צורך בהיצע הנרחב של חנות מקצועית וייעודי המתמחה באופן ספציפי בתחום המזרנים ותוכל להעניק לכם את הליווי המושלם.