איך בוחרים ריהוט לדירה חדשה

הכניסה לדירה חדשה טומנת בחובה לא מעט סידורים ובירוקרטיה, העברת כתובת מול רשויות וארגונים, תיאום שירותי אריזה והובלה, ניקיון הדירה החדשה ועוד כהנה וכהנה. לצד כל אלה המעבר מוליד גם התרגשות והתחדשות, העיניים הסורקות את הקירות, המרזבים, המרפסת, חדרי האמבט וחדרי השינה, מתחברות לדמיון המתאר בפרוטרוט היכן תיתלה הטלוויזיה, כיצד תשתלב הכורסא המפנקת והאם זהו ההזדמנות להחליף את חדר השינה.

אז בין אם מדובר במעבר לדירה שכורה לתקופה ארעית ובין אם למגורי קבע לנכס חדש שנרכש. כבר בשלב החיפוש אחר דירות למכירה בחיפה, דירות להשכרה בהרצליה או פנטהאוז יוקרתי בתל אביב בעבור רבים הוא הזדמנות לחדש את הריהוט, הן בשל הבלאי של הריהוט הישן שאף סופג חבטה נוספת עם כל מעבר דירה, פירוק והרכבה, והן בשל הרצון להתחדש בכל מאת האחוזים ולספק חוויית מעבר ומגורים הטומנת בחובה התחלה חדשה. ריהוט חדש לדירה אינו רק סממן לחדשנות, כי אם גם כלי עיצובי בעל השפעה מכרעת על נראות החללים בדירה והאפשרות להטביע חותם המחבר בין דקורציה לנוחות אישית ואיכות חיים.

לפני הכל עם המעבר לדירה החדשה יש להגדיר מהם הרהיטים אותם תרצו להחליף ולהתחדש. לעתים כלכלי יותר לחדש מספר פרטי ריהוט גם יחד מאשר להפריד את הרכישות לתקופות שונות, הן בשל העלויות המשתלמות יותר במרבית החנויות והרשתות לרכישה גדולה והן בזכות פריסת תשלומים נוחה שתתאפשר עקב כך.

בחירת הריהוט, גם כאשר מדובר בחללים נפרדים בדירה, היא בחירה שחשוב שתתבצע בשפה עיצובית אחידה. חללים הנושקים זה לזה וחולקים מרחב פתוח דוגמת חדר אורחים, חדר אוכל ומטבח חייבים להתכתב זה עם זה בעת בחירת האמירה העיצובית, הצבעים, הסגנון וחומרי העבודה.

ריהוט חדרי השינה, אשר מטבע הדברים נפרדים אלה מאלה, יכול לפתוח דלת עיצובית שונה לכל אחד מן החדרים, בהתאם למתגוררים בו. מטבע הדברים ריהוט חדר השינה להורים לא יהיה זהה לחדרי הילדים, כמו גם השינויים הטבעיים בין חדרי הילדים. ריהוט חדרי הילדים צריך להביא בחשבון את טעמם והעדפותיהם, במטרה להעניק לכל ילד פינה משלו, בה יחוש בנוח ויתחבר לחלל. התאמה זו ניתן ליצור הן באמצעות ריהוט והן באמצעות אביזרים משלימים דוגמת תאורה, מדבקות קיר, תמונות וכדומה. בבחירת הריהוט מלבד העדפות הילד יש להביא בחשבון נוחות ואיכות, בעיקר בבחירת פרטי השינה: מיטה ומזרון, כמו גם להביא בחשבון את צרכי הילד המשתנים עם גדילתו.

פרמטר חשוב נוסף בריהוט חדרי ילדים נשען על ההנחה כי מדובר בילדים שאינם משתייכים למשפחות מלוכה, אינם מחזיקים בכתר נסיכים ונסיכות ופעולת סידור החדר היא מטלה המתנדנדת בין הילדים לבין הוריהם הכועסים. למשפחות נורמטיביות אלו מומלץ לבחור בריהוט הכולל מקומות אחסון רבים ככל האפשר: ארגז מיטה מרווח, כוורות, ארגזי עץ ושולחן מלא במגירות: מקומות בהם ניתן להחביא את הבלגן היום-יומי.