איך לבחור ארון לחדר ילדים

ארון הוא אחד האלמנטים הבולטים בכל חדר, וחשוב שהוא יותאם כהלכה. אם אתם משפצים את חדר הילדים שבביתכם או מעוניינים לחדש ולרענן אותו מעט, סביר שתרצו גם לרכוש ארון שיחליף את הקודם. איך בוחרים ארון לחדר הילדים? הנה 5 טיפים, שיעזרו לכם לאתר את הארון המתאים וליהנות מפתרון לאורך שנים:

  1. גודל הארון – ישנם ארונות במידות ובגדלים שונים. אם אתם מחפשים ארון לחדר ילדים, בחנו תחילה את גודלו של החדר עצמו ושל המקום שבו אתם רוצים למקם את הארון. אם חדר הילדים גדול מאד, תוכלו לרכוש ארון גדול גם כן. אם החדר קטן, מומלץ להתמקד בחיפוש אחר ארונות קטנים. כדאי שהארון לא יתפוס מקום רב מדי ויאפשר לילדים לשהות בחדר מבלי שיחושו צפיפות וחוסר נוחות.
  2. בטיחות הארון – מכיוון שהארון נמצא בחדר הילדים, ישנה חשיבות רבה מאד למידת בטיחות השימוש בו. בין אם אתם או הילדים משתמשים בארון, על הארון להיות בטיחותי למשתמש. בדקו את הארונות השונים בחנות עצמה, פתחו וסגרו דלתות, בחנו עד כמה נוח וקל לסגור ולפתוח ואם הילד רוצה לעשות זאת, עד כמה השימוש בארון אכן בטיחותי. וודאו שסגירת דלתות הארון היא איטית, וכך תמנעו מטריקות לא נעימות.
  3. האופן שבו הוא מעוצב – גם למראה של הארון יש חשיבות רבה וכדאי לקחת זאת בחשבון במסגרת החיפוש. הארונות של היום, המיועדים לחדרי הילדים, מגיעים בשלל עיצובים וצבעים. חשוב שהארון הנבחר יתאים בעיצובו ובסגנון שלו לחדר ילדים וגם לשאר האלמנטים שבחדר (לרהיטים השונים). מכיוון שזוהי הוצאה גבוהה יחסית, כדאי לחפש ארון לחדר ילדים בעיצוב ניטרלי ככל שניתן. כך הוא יוכל להתאים לחדר גם כשהילדים יגדלו ויחסוך מכם רכישה מחודשת. בכל מקרה, חשוב לבדוק סגנונות שונים ועיצובים שונים לפני שבוחרים ולהשוות ביניהם.
  4. איכות החומר – הארונות, כמו גם שאר הרהיטים, מגיעים כיום באיכויות שונות. מומלץ לשים דגש רב על איכות חומרי הגלם שמהם עשוי הארון ולוודא שהם עמידים וחזקים. אפשר כמובן לבחור ארון העשוי מעץ איכותי ואפשר לבחור ארון העשוי מחומרים דמוי עץ שטובים וחזקים לא פחות. בכל מקרה, כדאי גם לבדוק את אופן התחזוקה והשמירה על הניקיון ולפעול בהתאם כדי לשמור על הארון שנרכש לתקופת זמן ארוכה.
  5. החלוקה הפנימית שלו – הארון אמור לאחסן פריטי לבוש, נעליים, צעצועים ועוד. כדאי שהחלוקה הפנימית שלו תתאים לצרכים שלכם ולאופי השימוש בארון. אפשר כיום לרכוש ארונות לחדרי ילדים עם חלוקה פנימית גמישה מאד. כזו שניתן להתאים אותה נקודתית לצרכים וגם לשנות אותה בהתאם לגיל הילדים ולצורך העולה בכל שנה. חלוקה פנימית נכונה היא כזו המאפשרת לכם גם לאחסן בארון פריטים בגדלים שונים, לתלות בגדים או מעילים ועוד.