שטיחים לבית – יתרונות וחסרונות

שטיח – בשביל מה צריך את זה?

מכיוון שאנו חיים בארץ ברוכת שמש, רבים שואלים את עצמם לשם מה יש צורך לרפד את הבית בשטיחים. זה נכון אולי לעונת הקיץ, אך החורף מתקרב, ושטיח המכסה את הרצפה קרה, הופך את האווירה בבית לחמימה ונעימה. כדאי גם לזכור כי אחד הדברים הנפלאים ביותר בשטיחים זה שניתן בקלות לגלגל אותם ולאחסן אותם עד לפעם הבאה. אז האם יש באמת צורך בשטיח? כל אחד יכריע אחרת בשאלה זאת, כעת נציג רק את היתרונות והחסרונות.

למה כן

אחד הדברים הקשים ביותר בעונת החורף, הוא לקום מהמיטה בבוקר. אם כבר הצלחת לצאת ממערת הפוך החמימה שלך, אתה נוחת הישר על הרצפה הקרה. לא נעים. כשבוחרים את השטיחים הנכונים לחדרי שינה בבית, ההתחלה של היום הופכת לרכה ולקלה הרבה יותר. לחדרי השינה אפשר לבחור בשטיח קטן יחסית, וניתן גם לשלב בין כמה שטיחים שונים וכך ליצור אלמנט עיצובי מעניין. בסלון רבים בוחרים בשטיח אחד גדול, כזה שגם הילדים יוכלו לשבת עליו ולשחק מבלי לקפוא מקור. שטיח בחדר האורחים מאפשר ליצור אווירה חמה ומשפחתית, וניתן גם להוסיף בעזרתו צבע וטקסטורה לחדר הסלון. שטיח גם יכול להגן את הרצפה מפני הנזק של רגלי הריהוט בחדר הסלון. כורסאות טלוויזיה וספות מצוידות לעתים בבסיסים כבדים והשטיח מסייע לבודד בינם לבין הרצפה ומונע חיכוך מיותר ורעשים צורמים.

למה לא

כבר אמר אדם חכם "מרבה נכסים מרבה דאגה", ואכן כאשר מצרפים שטיח למשק הבית מצורפת אליו רשימת דרישות ודאגות. הילדים נהנים לשבת עליו בחורף אך לעתים הם שוכחים להוריד את הנעליים המכוסות בבוץ בכניסה. אין אפשרות להימנע מכך – בשלב כלשהו השטיח יתלכלך, השאלה היא מתי, ומי יהיה האשם. השוק מלא היום מוצרי ניקיון שונים שנועדו לטיפוח השטיח, כולל שמפו מיוחד ושלל מוצרים נלווים. התחזוקה המתמדת של השטיח מחייבת גם שאיבת אבק לעתים קרובות, בכל זאת את השטיח הזמנו הביתה, אבל את קרדית האבק נרצה להשאיר מחוצה לו.

טיפים לסיום

מי שאינו נרתע משגרת הטיפוח שדורש השטיח, וההתלבטות היחידה שלו היא איזה סוג של שטיח לרכוש, להלן מספר קווים מנחים. בשוק ניתן למצוא מגוון רחב של שטיחים בדרגת איכות שונה ובמבחר של צבעים ודוגמאות. אחד השיקולים העיקריים הוא כמובן שיקול התקציב העומד לרשות המשפחה. טווח המחירים הוא רחב מאוד ותלוי גם בתהליך הכנתו של השטיח. מחירו של שטיח שנעשה בעבודת יד יהיה פעמים רבות גבוה יותר, אך אם ממש התאהבתם בשטיח שכזה תגלו די מהר כי התחליפים התעשייתיים שלו פשוט אינם מספקים. לכן כדאי להגדיר מראש את התקציב וכך להימנע מ"היקשרות" לשטיח שאין בכוונתכם לרכוש. בחנויות ניתן למצוא שטיחים במגוון רחב של חומרים כגון פוליאסטר, משי וצמר, כשמשפחות עם ילדים יעדיפו בוודאי את הפוליאסטר או את הצמר הניתנים לניקוי בקלות יחסית. לעומתו שטיח העשוי משי אינו מומלץ למשפחות שיש בהן ילדים קטנים או חיות מחמד – הוא עדין ונוטה להתלכלך הרבה יותר. אם בכל זאת מעוניינים בשטיח מסוג זה, אפשר למקם אותו בחדר השינה של ההורים. בסיכומו של דבר, כאשר מגיעים לחנות המבחר עלול להיות מבלבל. לכן, במידה ומתלבטים בין אפשרויות שונות – אין סיבה להתבייש ומומלץ מאוד להתייעץ עם אנשי המקצוע.

בסניפי רהיטי קיבוץ השלושה תוכלו למצוא גם מגוון רחב של סוגי רהיטים, וגם מבחר של שטיחים בסגנונות שונים שיקלו עליכם בשילוב המתאים ביניהם, שיהיה חורף חם!